BilgiSağlıkVideoYaşam

Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir? Cilt Bakımı

İnsan cildi üzerinde yüz binlerce gözenek bulundurmaktadır. Metabolizma veya dış kaynaklı etkiler sebebi ile zamanla bu gözeneklerin içinde biriken yağ, sivilce ve aknelere sebebiyet verebilmektedir.

Her ne kadar zararsız bir sorun gibi gözükse de uzun vadede cildin hava alma kanallarının tıkanması ile birlikte baş gösteren bu sorunlar, giderilmesi mümkün olmayan leke ve yaralara da dönüşebilmektedir. Bu noktada profesyonel cilt bakım ürünleri sunan Dr. Murad markası tercih edilerek sağlıklı bir ulaşılabilmektedir.

Sivilce Tedavisi

Deri üzerinde bu tarz problemler en çok yağlı ciltlere sahip kişilerde görülmektedir. Kişi aşırı kilolu olmasa bile derisi yapısal olarak yağlı olabilmekte ve bunun tam anlamı ile giderilmesi çoğu zaman mümkün olmamaktadır.

Bu tarz cilt dokusuna sahip kişiler cilt bakım ürünlerinin kullanımına daha fazla özen göstermeli ve bu anlamda alabilecekleri tüm önlemleri almalıdırlar.

Yağlı ciltlere özel bakım kitinde bulunan arındırıcı jeli, soyucu etkili sivilce kontrol jeli, lokal sivilce kurutucu jel ve dengeleyici yağsız cilt solüsyonu birleşimi ile mevcut ve gelecek tüm sorunlara çözüm bulunabilmektedir. Set içerisinde ufak boyutlarda sunulan bu cilt bakım ürünleri, olumlu sonuç alınması takdirde daha büyük boylarda da temin edilebilmektedir. Sorunsuz bir cildin ancak sürekli bakım ile sahip olunabileceği unutulmayarak, periyodik bakımlar tavsiye edilen ölçülerde ara vermeden devam ettirilmelidir.

Sivilce Nasıl Geçir?

Cildinde akne ve sivilcelerden oluşan lekelere sahip olan kişiler ise Dr. Murad Blemish Treatment Concealer sayesinde bu sıkıntılarından da kurtulabilmektedirler. Ten rengine göre üç farklı tonda satın alınabilecek ürün yaralar ve lekeler üzerinde uzun süreli kapama sağlamakla birlikte, içerdiği onarıcı özler sayesinde aynı bölgede oluşabilecek yağlanmayı da engellemektedir.

Tüm cilt tipleri ve her yaş grubunda karşılaşılabilecek bir problem olan sivilceler, kadın veya erkek tüm insanların rahatsızlık duyduğu olumsuzluklar arasındadır.

Ergenlik dönemindeki hormonsal aktivitelerden dolayı sıklıkla görülse de geri kalan yıllarda meydana gelen sivilce ve aknelerin sebebi yağlı ve gözenekleri kapanmış ciltlerdir.

Günlük hayattaki dış etkilerden dolayı tıkanan gözeneklerin deri altındaki yağları içinde biriktirmesi sonucu oluşan sivilceler, basit oluşumlar gibi gözükseler de bazı durumlarda lekelenmeler ve geçirilmesi mümkün olmayacak izlere kadar varan sorunlar teşkil edebilmektedirler.

Sivilce ve Cilt Bakımı

Sivilce ve Cilt Bakımı
Sivilce ve Cilt Bakımı

DDF, sivilce ve akne oluşumunu engelleyici cilt bakım ürünleri ile uzun yıllardır ihtiyaç sahiplerinin bu alandaki sorunlarına çare bulmaktadır.

Markanın cilt bakım ürünleri genelde set halinde satışa sunulduğundan, kişilerin belirli bir amaç uğruna birden fazla ürünü karışık biçimde satın alması gerekmemektedir. Yapılacak bakım türünün çeşidine göre seçilecek özel paketler ile başarıya daha kısa zamanda ulaşmak mümkün olmaktadır.

En çok tercih edilen ürünlerden Hassas Cilt Bakım Seti, nemlendirici ve yatıştırıcı etkisinin yanında güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayarak oluşabilecek kızarıklık ve tahrişleri de engellemektedir.

Cilt Bakım Ürünleri

Her insanın cilt türü farklı bir kategoride sınıflandırıldığından, bu alanda uzmanlaşmış marka farklı cilt türleri için ürettiği farklı ürünler ile kullanıcılarının takdirini kazanmaktadır. Yağsız, hafif yağlı, yağlı ve yağlıya eğilimli türlerinde sınıflanan ciltler için farklı seçenekleri sunan DDF, bu sayede her kategoriden müşteriye daha etkin biçimde ulaşabilmektedir.

Müşterilerine krem, jel veya losyon tarzı ürünler sunarak, insanların ihtiyaçları ve arzu ettikleri kullanım biçimindeki cilt bakım ürünlerini yaratan marka, günümüzde olduğu gibi gelecekte de kalitesini korumaya devam edecek gibi görünmektedir.

Sitemiz üzerinden saç bakımı, çatlak bakımı ve bebek bakımları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir? Cilt Bakımı konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  2. Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir? Cilt Bakımı bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

  3. Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir? Cilt Bakımı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

  4. Şanlıurfa merkezden ben Sevtap. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha hayran edici, teşekkürler 26-06-2021 01:55:08

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu