Dekarasyon

Siyah Mutfak Modelleri 2019

Siyah Mutfak Modelleri 019

Siyah, evlerde ve odalarda kullanımından kaçınılan bir renk olarak bilinse de pek çok ev sahibinin kullanmayı istediği renklerdendir. Ev sahipleri, siyahın karanlık ve koyu bir oda yaratacağını düşünebilir ama dengeli bir dekorasyonla bu durum ortadan kalkmaktadır. Hem şık, hem de spor dekorasyona uyum sağlayan siyah renginin en iyi kullanım alanı ise şüphesiz mutfaklardır. Kullanımı ve dekorasyonu kolay olması nedeniyle, hem yeni ev sahibi olacak kişilerin hem de mutfağını yenilemek isteyenlerin popüler rengine dönüşmüştür. Peki, siyah rengi mutfaklarda nasıl kullanılabilir? Siyah rengini tercih ederken nelere dikkat edilmelidir?

 

Siyah Mutfak Dekorasyonu

 

Siyah Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklarda siyah rengini kullanmak isteyenlerin öncelikli olarak hangi alanda kullanması gerektiğini tespit etmesi gerekiyor. Örneğin hem mutfak masasında, hem halıda hem de mutfak dolaplarında siyah rengini kullanmak doğru bir adım değildir. Siyah, göz alıcı bir renktir ve odada dikkat çekmesini istediğiniz eşyada, objede ve alanda kullanmanız gerekir. Siyah bir halı tercihinde bulunuyorsanız, mutfak dolaplarınızı açık renk tercih ederek dengeli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Mutfak dolaplarında siyah tercihinde bulunmak istiyorsanız, doğru aydınlatma önem kazanıyor. Bu dolapların üzerine altın ya da gümüş dolap tutacağı tercih edebilirsiniz. Böylelikle şık bir görünüm ortaya çıkacaktır. Daha spor bir mutfak dekorasyonu tercih edenler ise, fildişi ya da açık kahve tonlarındaki tutacakları rahatlıkla tercih edebilir.

 

Siyah Mutfak Tasarımı

Siyah rengini mutfaklarda kullanırken dikkat etmek gereken bir diğer nokta, mutfağın yeterince ışık alıp almadığıdır. Yeterince ışık almayan mutfaklarda siyah renginin kullanımına daha çok dikkat edilmelidir. Fon perdelerinde ya da hep üst hem de alt dolap kapaklarının tamamında siyah rengi kullanılmamalıdır. Üst dolap kapaklarında kullanıldığı zaman, alt dolaplar farklı renkte tercih edilmelidir. Masada ya da sandalyelerde siyah rengi tercih edileceği zaman, halıda koyu renkten kaçınılmalıdır. Ocak ya da davlumbaz modellerinde siyah rengi kullanıldığıysa, tezgah ya da mermerde siyah rengi kullanılmamalıdır. Siyah rengiyle beraber; krem, beyaz, çok açık tonlarda mor renkleri, altın sarısı, gümüş gibi renkler kolaylıkla tercih edilebilmektedir.
Siyah Mutfak

İlgili Makaleler

31 Yorum

  1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Eskişehir şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  4. Düzce şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  5. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu