BilgiSağlık

Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi

Doğal Çaylarla Nezle, Grip ve Soğuk Algınlığı Vakalarını Engelleyebilirsiniz…

Havalar soğumaya başladı. Hele ki son günlerde hava koşullarında görülen sıcak ve soğuk değişimler, daha kış kapımızı çalmadan bizleri hasta etmeye yetti maalesef. Birçoğumuz şu dönemleri soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi rahatsızlıklarla geçiriyoruz. Böyle bir zafiyet durumunda hemen ilaçlara başvurmak yerine, bağışıklığımızı güçlendirecek doğal yollara yönelmek kimi durumlarda en sağlıklısı diye düşünüyorum. Elbette ki modern tıp biliminin çözümlerini gerektiğinde uygulayarak.

Doğadaki şifalı bitkilerin bazıları özellikle üst solunum yolu rahatsızlıkları için bire bir. Aşağıda paylaşacağım soğuk algınlığına karşı çay tarifini nezle, grip, yorgunluk ve soğuk algınlığı durumlarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca tarifte kullanılacak bitkiler vücut ısıtıcı özellikler taşıdığından terlemenize sebep olabilir ve terleme yolu ile vücutta biriken toksik maddelerin dışarı atmını kolaylaştırır.

 

Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi 2

SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN…

Malzemeler:

2-3 adet para büyüklüğünde taze zencefil

3 yemek kaşığı bal

1 adet limonun kabuğu

1 çay kaşığı tarçın

½ litre kaynar su

Hazırlanışı:

Malzemeler kaynar suyun içine atılır ve 20 dakika üstü kapalı bir şekilde demlenir. Süzüldükten sonra içilebilir.

Not: Vücut ısısını yükseltebileceği için terlemeye neden olabilir.

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusunda çok yazı okudum ama Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  2. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusunda çok yazı okudum ama Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  6. Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  7. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  8. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  9. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  10. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu