Haber

Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak

Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Üyesi Olacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO’yu ilgilendiren Rus füze savunma sistemi “S-400″‘ü satın almasına rağmen Türkiye’nin NATO’nun önemli bir üyesi olarak kalacağını söyledi.

Stoltenberg, bugün Avustralya’ya yaptığı bir ziyarette yaptığı röportajda şunları söyledi:”S-400’ü satın alma sorunu çok ciddi bir konu, ancak Türkiye NATO’da S-400’ sorununa müdahele etmeyen önemli rol oynamaya devam ediyor.

Stoltenberg, “NATO’nun silah sistemleri arasında bir uyumluluğun olması önemli olduğundan, bu kararın sonuçları konusunda endişeliyim. S-400 koalisyonun birleşik hava savunma sistemine entegre edilmeyecek.” Dedi.

Rusya sisteminin “S-400” bileşenlerinin Türkiye’ye temini 12 Temmuz’da başladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400’ü dünyadaki en güçlü füze karşıtı sistem olarak nitelendirdi.

S-400’ün Türkiye’ye 2,5 milyar dolar değerinde tedarik sözleşmesi 2017’de imzalandı. Türkiye, Rusya’ya bu füze sistemlerini tedarik eden üçüncü ülke oldu.

İlgili Makaleler

38 Yorum

 1. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 2. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 3. Kütahya merkezden ben Neşet. Merhaba herkese paylaşımın gerçekten mükemmel, face de paylaştım 25-04-2023 04:28:58

 4. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 5. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 6. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 7. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. Afyon şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 10. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 11. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 13. Hatay şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 14. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 15. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 16. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda çok yazı okudum ama Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 17. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 18. İzmir şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 19. Mardin merkezden ben Vurgun. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım 11-07-2020 07:05:13

 20. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 21. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 22. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu