Haber

Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak

Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO’yu ilgilendiren Rus füze savunma sistemi “S-4003;‘ü satın almasına rağmen Türkiye’nin NATO’nun önemli bir üyesi olarak kalacağını söyledi.

Stoltenberg, bugün Avustralya’ya yaptığı bir ziyarette yaptığı röportajda şunları söyledi:”S-400’ü satın alma sorunu çok ciddi bir konu, ancak Türkiye NATO’da S-400’ sorununa müdahele etmeyen önemli rol oynamaya devam ediyor.

Stoltenberg, “NATO’nun silah sistemleri arasında bir uyumluluğun olması önemli olduğundan, bu kararın sonuçları konusunda endişeliyim. S-400 koalisyonun birleşik hava savunma sistemine entegre edilmeyecek.” Dedi.

sisteminin “S-400” bileşenlerinin Türkiye’ye temini 12 Temmuz’da başladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400’ü dünyadaki en güçlü füze karşıtı olarak nitelendirdi.

S-400’ün Türkiye’ye 2, milyar dolar değerinde tedarik sözleşmesi 2017’de imzalandı. Türkiye, Rusya’ya bu füze sistemlerini tedarik eden üçüncü ülke oldu.

İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 2. Hatay şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 4. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 5. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunda çok yazı okudum ama Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 6. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 7. İzmir şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 8. Mardin merkezden ben Vurgun. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım 11-07-2020 07:05:13

 9. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 10. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 11. Stoltenberg: “S-400” Anlaşmasına Rağmen Türkiye NATO’nun Önemli Bir Üyesi Olacak bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu