Bilim

Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi?

Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi?

enerji geri kazanım sistemleri (KERS), Formula 1’de kullanılmıştır, ancak fiziğin bu sinir bozucu yasaları buna müsade etmemiştir..
Yavaşlarken bazı arabaların tekerleklerinden güç aldık. Kinetik enerji geri kazanım sistemleri (KERS), Formula 1 yarışında, fren yaparken bir volanda enerji depolamak için kullanılmış ve daha sonra bir hız artışı için daha sonra tekerleklere geri itmiştir. Elektrikli arabalar genellikle, yeniden şarj etmek için tekerleklerin hızını elektrik gücüne dönüştüren rejeneratif frenleme kullanırlar. Bu sistemler verimliliği arttırmanın harika bir yoludur, ancak Evren’deki her şey gibi onlar da yüzde 100 verimli değildir. Ne yazık ki, fizik yasaları sürekli bir güç kaynağını sağlamak için elektrikli arabalar’dan elektrik üretmeye yol vermiyor.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Düzce şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  2. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

  3. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  4. Kırklareli şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  5. Mersin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  6. Zonguldak şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu