istanbul masöz
Bilim

Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi?

Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için arabalara dinamo monte mi?

Kinetik enerji geri kazanım sistemleri (KERS), Formula 1’de kullanılmıştır, ancak fiziğin bu sinir bozucu yasaları buna müsade etmemiştir..
Yavaşlarken bazı arabaların tekerleklerinden güç aldık. Kinetik enerji geri kazanım sistemleri (KERS), Formula 1 yarışında, fren yaparken bir volanda enerji depolamak için kullanılmış ve sonra bir hız artışı için daha sonra tekerleklere geri itmiştir. Elektrikli arabalar genellikle, yeniden şarj etmek için tekerleklerin hızını elektrik gücüne dönüştüren rejeneratif frenleme kullanırlar. Bu sistemler verimliliği arttırmanın harika bir yoludur, ancak Evren’deki her şey gibi onlar da yüzde 100 verimli değildir. Ne yazık ki, fizik yasaları sürekli bir güç kaynağını sağlamak için elektrikli arabalar’dan elektrik üretmeye yol vermiyor.

İlgili Makaleler

44 Yorum

 1. Çorum şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 2. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 3. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 5. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 6. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 7. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Osmaniye merkezden ben Pınar. Selamın aleyküm paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 07-08-2021 18:54:31

 11. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 12. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 13. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 14. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 15. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 16. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 17. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 18. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 19. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 20. Düzce şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 21. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 22. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 23. Kırklareli şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 24. Mersin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 25. Zonguldak şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu