Bilim

Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi?

Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi?

Kinetik enerji geri kazanım sistemleri (KERS), Formula 1̵;de kullanılmıştır, ancak fiziğin bu sinir bozucu yasaları buna müsade etmemiştir..
Yavaşlarken bazı arabaların tekerleklerinden güç aldık. Kinetik enerji geri kazanım sistemleri (KERS), Formula 1 yarışında, yaparken bir volanda enerji depolamak için kullanılmış ve daha sonra bir hız artışı için daha sonra tekerleklere geri itmiştir. Elektrikli arabalar genellikle, yeniden şarj etmek için tekerleklerin hızını elektrik gücüne dönüştüren rejeneratif frenleme kullanırlar. Bu sistemler verimliliği arttırmanın harika bir yoludur, ancak Evren’deki her şey gibi onlar da yüzde 100 verimli değildir. Ne yazık ki, fizik yasaları sürekli bir güç kaynağını sağlamak için elektrikli arabalar’dan elektrik üretmeye yol vermiyor.

İlgili Makaleler

53 Yorum

 1. Yalova şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 2. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 4. Balıkesir merkezden ben Özgen Ayşe. Selam web sitesi inan ki mükemmel, teşekkürler 25-07-2023 04:35:44

 5. Çorum şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 7. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 8. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 9. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 14. Osmaniye merkezden ben Pınar. Selamın aleyküm paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 07-08-2021 18:54:31

 15. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 16. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 17. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 18. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 19. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 20. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 21. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 22. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 23. Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama Sürekli bir güç kaynağı sağlamak için elektrikli arabalara dinamo monte edilebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.