WebmasterBilgi

Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture

Özellikle webmasterler   web sitelerinden , forumlar üzerinden website satanların en çok aradığı şey tam ekran görüntüsü alma konusudur. Google chorome   olan  full page screen capture  sayesinde bir web sitenin ekran görüntüsünü tam  olarak alabilir, bu görüntüyü pdf, png ve ya jpeg formatlarında kayıt edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma ” screen capture ”  programları sadece  ekranın  görülen alanının  fotoğrafını almaktadır. Diğer alanları da  eklemek için  parça parça ekleyerek ekran resmi almanız gerekir.  Full Page Screen Capture programı sayesinde  bu zahmetten kurtulabilirsiniz. Eğer aldığınız tam ekran görüntüsünde  kaldırmak istediğiniz bölümler var ise onları da crop yaparak küçültme  şansınız  bulunuyor.

Eklenti google chrome mağazasında  bulunmaktadır.

 

Tam Ekran Görüntüsü Alma - Full Page Screen Capture 2

 

Full Page Screen Capture Kurulumu 

Eklentiyi  BURAYA  tıklayarak  chrome  uzantısına ekleyin.

Daha sonra  chrome  eklentilerim  kısmından aktif edin ve  kullanmaya başlayın.

Eklenti simgesi  chrome adres çubuğunda belirecektir. Ekran  görüntüsü  almak istediğiniz web sayfası açık iken  simgeye  tıkladığınızda  ekran görüntüsünü üstten aşağıya doğru alacaktır.

 

Eklenti İndirmek İçin Tıklayın

 

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 2. Kırıkkale merkezden ben Pakize Su. selam arkadaşlar siten inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 25-05-2023 11:22:16

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. Hatay merkezden ben Ali Alkan. Selamlar siten cidden hoşuma gitti, face de paylaştım 07-04-2022 00:20:58

 5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 6. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusunda çok yazı okudum ama Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 9. Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 12. Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 13. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 14. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Tam Ekran Görüntüsü Alma – Full Page Screen Capture konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 15. mrh her gün bu tür konular okuyama çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu