Telif / Abuse

Telif / Abuse 1

Özgür Usta, yayından taleplerini aşağıdaki beyana göre işleme koymayı kabul etti

Özgür Usta Telif Hakkı İhlali Yayından Kaldırma Politikası ve talimatları

Uyum ayrıntılarıyla birlikte aşağıdaki ifade, telif hakkı veya içerik sahipliği ihlallerini ele almak için Özgür Usta seçeneği olarak seçilmiştir. Bu politika beyanı, Özgür Usta Kullanım Koşulları, Hizmet Koşulları, Hüküm ve Koşullar, Kabul Edilebilir Kullanım Sözleşmesi veya bu web sitesinde ya da Özgür Usta7;nın sahip olduğu diğerlerinde atıfta bulunulan veya yayınlanan diğer koşulları teşkil etmez veya bunların yerini almaz. Bu politika, Özgür Usta’nın kayıtlı olduğu ülkenin telif hakkı yasaları kapsamındaki şartların, koşulların ve site sahibinin yükümlülüklerinin yerine geçmez.
Aşağıda, bu belirli web sitesi için Telif Hakkı İhlalinin (DMCA) Yayından Kaldırılmasıyla ilgili belirli eylem talimatlarının kısa olması ve kolay bulunması için düzenlenmiş bir sürüm bulunmaktadır.

 1. Özgür Usta, iddia edilen içerik telif hakkı ihlalini kaldırmak için aşağıda belirtilen süreci izler. Aşağıda belirtilen bildirimi aldıktan sonra, Özgür Usta, başkalarının telif hakkını ihlal eden İçeriği Özgür Usta web sitesinden kaldırmasını veya üçüncü bir tarafın kaldırmasını talep edecek ve bunu yapabildiğimiz ölçüde, herhangi birinin Hizmetimize erişimini devre dışı bırakacağız. başkalarının fikri mülkiyet haklarını defalarca ihlal eden. Özgür Usta, telif hakkı ihlali iddialarını, kullanım şartları, hizmet şartları, Kabul Edilebilir Kullanım Sözleşmesi veya bu web sitesinde atıfta bulunulan veya yayınlanan diğer şartlar dahilinde detaylandırılan Özgür Usta ile ilgili kurumun yargı yetkisinin yasalarına göre işleme alır.
  Özgür Usta, aşağıda belirtilen şekilde veya aşağıdaki onaylı çevrimiçi uygulama yoluyla sağlanan yazılı bildirimi aldıktan sonra telif hakkı ihlali iddialarını da işleme alacaktır. Özgür Usta şunları yapacak:

  1. İhlal ettiği veya hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen İçeriği kaldırmak veya erişimi devre dışı bırakmak için süratle hareket etmek; Yazılı bildirimi ihlalde bulunduğu iddia edilen tarafa (davalı) iletin; ve
  2. İçerik sağlayıcısına, Özgür Usta’nın hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen İçeriğe erişimi kaldırdığını veya devre dışı bıraktığını derhal bildirmek için makul adımları atın.
 2. Çalışmanızın bu web sitesinde telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde kopyalandığına, uyarlandığına, çoğaltıldığına veya sergilendiğine inanıyorsanız veya çalışmanızın yeniden yayımlandığına, yeniden dağıtıldığına, yeniden yayınlandığına, kodlandığına veya kod dönüştürüldüğüne veya başka bir şekilde çoğaltıldığına inanıyorsanız Fikri mülkiyet haklarınızı ihlal edecek şekilde ve Özgür Usta’nın hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen İçeriği Özgür Usta web sitesinden kaldırmasını istiyorsanız, iddia edilen ihlal faaliyetine ilişkin yazılı bildirimde bulunmanız veya aşağıda onaylanmış çevrimiçi başvuruyu tamamlamanız gerekir. Bildiriminiz büyük ölçüde aşağıdaki bilgileri içermelidir:
  1. Telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin veya kişinin elektronik veya fiziksel imzası;
  2. İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkı alınmış çalışmanın (veya eserlerin) tanımı;
  3. İhlal ettiğini iddia ettiğiniz materyalin açıklaması ve telif hakkı alınmış çalışmanın orijinalinin veya yetkili bir kopyasının bulunduğu yer (örneğin, yasal olarak yayınlandığı web sitesi sayfasının URL’si; adı, baskısı ve alıntı kopyalanan kitabın sayfaları vb.);
  4. İhlal eden materyalin web sitesinde ve / veya Özgür Usta ağında nerede bulunduğunun açık bir açıklaması, uygunsa URL’si de dahil olmak üzere Özgür Usta’nın materyali bulabilmesi;
  5. Adınız
  6. Senin adresin
  7. Senin telefon numaran
  8. E;
  9. İhtilaflı kullanımın telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasalar tarafından yetkilendirilmediğine dair iyi niyetli bir inancınız olduğuna dair bir beyan; ve
  10. Yalan beyanda bulunma cezası altında, bildiriminizdeki yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair bir beyan.

  NOT: AŞAĞIDAKİ BİLGİLER YALNIZCA TELİF HAKKIYLA İLGİLİ MATERYALİNİZİN İHLAL EDİLMİŞ OLABİLECEĞİNİ BELİRLENMİŞ İLETİŞİM VEYA TEMSİLCİMİZE BİLDİRİLMEK İÇİN SAĞLANMIŞTIR. TELİF HAKKI İHLALİ İLE İLGİLİ OLMAYAN HERHANGİ BİR TALEP (Örn., TEKNİK YARDIM VEYA MÜŞTERİ HİZMETİ TALEPLERİ, RAPORLAR VEYA E-POSTA KÖTÜYE KULLANIMI, VB.) AŞAĞIDA BELİRTİLEN KİŞİYE GÖNDERMEYİN. BU KİŞİYE GÖNDERİLDİĞİ TAKDİRDE BİR YANIT ALMAYACAKSINIZ. FEDERAL YASALAR KAPSAMINDA DİKKAT EDİYORUZ, ÇEVRİMİÇİ MATERYALİN İHLAL EDİLDİĞİNİ BİLİNCİ ŞEKİLDE YANLIŞ BEYAN EDERSENİZ, AĞIR HUKUK CEZALARINA TABİ OLABİLİRSİNİZ. BUNLARA, BİZİM TARAFINDAN, HERHANGİ BİR TELİF HAKKI SAHİBİ TARAFINDAN VEYA YANLIŞ BEYANLARINIZA BAĞLI OLARAK BİZİM SONUCU YARALANAN HERHANGİ BİR TELİF HAKKI SAHİBİNİN LİSANS SAHİBİ TARAFINDAN YAPILAN PARASAL ZARARLAR, MAHKEME MASRAFLARI VE AVUKAT ÜCRETLERİ DAHİLDİR. AYRICA YALNIZCA CEZA CEZASINA TABİ OLABİLİRSİNİZ.
  Özgür Usta veya Özgür Usta’nın iddia edilen ihlale ilişkin bildirimi almak üzere görevlendirdiği temsilci:
  DMCA_EMAIL_ADDRESS DMCA_ADDRESS DMCA_FAX
  Attn: Hukuk Departmanı

 3. Karşı Bildirim
  Bir müşteri veya Özgür Usta web sitesi kullanıcısıysanız ve telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili bir bildirim aldıktan sonra materyalinizin kaldırıldığına dair bizden bildirim almışsanız ve hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen materyalin sahibiyseniz veya başka bir şekilde yetkiniz varsa bu tür materyalleri kullanmak (‘adil kullanım’ dahil), yukarıda listelenen yetkili temsilcimize yazılı karşı bildirimde bulunabilirsiniz. Karşı bildiriminiz büyük ölçüde aşağıdaki bilgileri içermelidir:

  1. Fiziksel veya elektronik imzanız;
  2. İhlal edildiği iddia edilen materyalin, materyalin kaldırılmadan veya erişimin devre dışı bırakılmadan önce göründüğü yer dahil olmak üzere kimliği;
  3. Yalan beyanda bulunma cezası altında, malzemenin hata veya yanlış tanımlama sonucunda kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına iyi niyetle inandığınıza dair bir açıklama;
  4. Adınız
  5. Senin adresin
  6. Senin telefon numaran
  7. E;
  8. Bulunduğunuz yargı bölgesinin veya Özgür Usta’nın iş yaptığı herhangi bir yargı bölgesinin yargı yetkisine muvafakat ettiğinize ve şikayetçi taraf veya temsilcisinden dava tebliğini kabul edeceğinize dair bir beyan.

  Özgür Usta, yukarıdaki şekilde verilen yazılı karşı bildirimi aldıktan sonra:

  1. Bildirimi yapan kişiye derhal karşı bildirimin bir kopyasını verin ve bu kişiye Özgür Usta’nın kaldırılan materyali değiştireceğini veya 10 iş günü içinde erişimi engelleyeceğini bildirin; ve
  2. Özgür Usta görevlendirilen temsilci ilk olarak bu kişinin yaptığı bildirimi gönderen kişiden bildirim almadıkça, kaldırılan materyali değiştirin ve karşı bildirimin alınmasını takiben en az 10, en fazla 14 iş günü içinde ona erişimi engellemeye son verin. Müşterinin Özgür Usta’nın sistemi veya ağındaki materyalle ilgili ihlal faaliyetinde bulunmasını engellemek için bir mahkeme kararı talep eden bir dava.

  Lütfen dikkat: Özgür Usta, talebinizin (veya karşı talebinizin) esasına karar veremez ve vermez.
  Buna göre, Özgür Usta, burada belirtilen prosedür dışında, ihlal ettiği iddia edilen hiçbir materyali kaldırmayacak veya bu materyale erişimi engellemeyecek veya bu şekilde kaldırılan materyalleri geri yüklemeyecektir.
  Karşı iddia Bildirimi bildirimini almak için Özgür Usta veya Özgür Usta’nın görevlendirdiği temsilci:
  DMCA_EMAIL_ADDRESS DMCA_ADDRESS DMCA_FAX
  Attn: Hukuk Departmanı

Açıklama en son 15.03.2019 tarihinde güncellendi


DMCA Yayından Kaldırma olarak da bilinen telif hakkı ihlaline neden olan yayından kaldırma işlemine ilişkin bu bildirim, Özgür Usta’ya Digital Millennium Copyright Services ltd (DMCA.com) tarafından kolaylık hizmeti olarak sunulmuştur.

Özellikle bu web sitesi için Telif Hakkı İhlali (DMCA) Yayından Kaldırma Bildirimlerinin işlenmesiyle ilgili belirli eylem talimatlarını bulmanın kısalığı ve kolaylığı için düzenlenmiştir.

Bu politika beyanı yasa veya yasal uygulama teşkil etmez ve Özgür Usta Kullanım Koşulları, Hizmet Koşulları, Hüküm ve Koşullar, Kabul Edilebilir Kullanım Sözleşmesi veya bu web sitesinde atıfta bulunulan veya yayınlanan veya site sahibine ait diğer hükümlerin yerine geçmez. Bu politika, Özgür Usta’nın kayıtlı olduğu ülkenin telif hakkı yasaları kapsamındaki şartların, koşulların ve site sahibinin yükümlülüklerinin yerine geçmez.

DMCA.com, bu beyanı tamamen web sitesi sahibinin ve site kullanıcılarının rahatlığı için sağlamıştır.
DMCA.com, bu beyanın konulduğu web sitesinde yer alan ve yayınlanan içerikle ilgili hiçbir iddiada bulunmaz.
DMCA.com, bu beyanın yerleştirildiği web sitesinde yer alan içerikle ilgili hiçbir iddiada bulunmaz.
DMCA.com, site sahibinin yukarıdaki ayrıntılı telif hakkı ihlali kaldırma sürecini ayrıntılı olarak izleyeceğini iddia etmemektedir.

Bu bildirimin istismar edildiğini ve DMCA.com Hizmet Koşulları veya Kullanım Koşullarını ihlal edecek şekilde kullanıldığını tespit ederseniz, lütfen uygunluk_abuse@dmca.com ile iletişime geçin

Yukarıda belirtildiği şekilde tamamlanan telif hakkı ihlali iddiaları şu adresten işleme alınacaktır: info@azbuz.org

 

***************************************************************************************************

 

Özgür Usta has agreed to process takedown requests according to the statement below

Özgür Usta Copyright Infringement Takedown Policy and instructions

The following statement with compliance details has been selected as Özgür Usta option for handling copyright or content ownership infringements. This policy statement does not constitute or replace Özgür Usta Terms of Use, Terms of Service, Terms and Conditions, Acceptable Use Agreement or any other terms referenced or published on this website or others owned by Özgür Usta. Nor does this policy act as a replacement of the stipulations, condition and the site owner’s obligations under the copyright laws of the country in which the Özgür Usta is registered.
Below is an edited version for brevity and ease of finding specific action instructions related to processing Copyright Infringement (DMCA) Takedowns for this specific website.

 1. Özgür Usta follows the process prescribed below to remove claimed content copyright infringement. Upon receipt of notice as prescribed below, Özgür Usta will remove or request that a third party remove Content from the Özgür Usta website that infringes the copyright of others and to the extent we are able to do so we will disable access to our Service by anyone who repeatedly infringes the intellectual property rights of others. Özgür Usta processes claims of copyright infringement in accordance to the laws of the jurisdiction of the corporation related to Özgür Usta as detailed within terms of use, terms of service, Acceptable Use Agreement or any other terms referenced or published on this website.
  Özgür Usta will also process claims of copyright infringement upon receipt of written notification provided in the manner prescribed below or through the approved online application below. Özgür Usta will:

  1. Act expeditiously to remove, or disable access to, the Content that is claimed to be infringing or to be the subject of infringing activity; Forward the written notification to the alleged infringing party (defendant); and
  2. Take reasonable steps to promptly notify the Content provider that Özgür Usta have removed or disabled access to the allegedly infringing Content.
 2. If you believe that your work has been copied, adapted, reproduced, or exhibited on this website in a way that constitutes copyright infringement, or if you believe that your work has been rebroadcast, redistributed, re-streamed, encoded or transcoded or otherwise reproduced in a way that violates your intellectual property rights, and you would like Özgür Usta to remove the allegedly infringing Content from the Özgür Usta website you must provide written notice of the claimed infringing activity or complete the approved online application below. Your notice must include substantially the following information:
  1. An electronic or physical signature of the owner or of the person authorized to act on behalf of the owner of the copyright interest;
  2. Identification of the copyrighted work (or works) that you claim has been infringed;
  3. A description of the material that you claim is infringing, and the location where the original or an authorized copy of the copyrighted work exists (for example, the URL of the page of the web site where it is lawfully posted; the name, edition and pages of a book from which an excerpt was copied, etc.);
  4. A clear description of where the infringing material is located on the web site and / or Özgür Usta network, including as applicable its URL, so that Özgür Usta can locate the material;
  5. Your name
  6. Your address
  7. Your telephone number
  8. Your e-mail address;
  9. A statement that you have a good-faith belief that the disputed use is not authorized by the copyright owner, its agent, or the law; and
  10. A statement by you, made under penalty of perjury, that the above information in your notice is accurate and that you are the copyright owner or authorized to act on the copyright owner’s behalf.

  NOTE: THE FOLLOWING INFORMATION IS PROVIDED SOLELY FOR NOTIFYING Özgür Usta, OUR DESIGNATED CONTACT OR AGENT THAT YOUR COPYRIGHTED MATERIAL MAY HAVE BEEN INFRINGED. DO NOT SEND ANY INQUIRIES UNRELATED TO COPYRIGHT INFRINGEMENT (E.G., REQUESTS FOR TECHNICAL ASSISTANCE OR CUSTOMER SERVICE, REPORTS OR E-MAIL ABUSE, ETC.) TO THE CONTACT LISTED BELOW. YOU WILL NOT RECEIVE A RESPONSE IF SENT TO THAT CONTACT. WE CAUTION YOU THAT UNDER FEDERAL LAW, IF YOU KNOWINGLY MISREPRESENT THAT ONLINE MATERIAL IS INFRINGING, YOU MAY BE SUBJECT TO HEAVY CIVIL PENALTIES. THESE INCLUDE MONETARY DAMAGES, COURT COSTS, AND ATTORNEYS FEES INCURRED BY US, BY ANY COPYRIGHT OWNER, OR BY ANY COPYRIGHT OWNER’S LICENSEE THAT IS INJURED AS A RESULT OF OUR RELYING UPON YOUR MISREPRESENTATION. YOU MAY ALSO BE SUBJECT TO CRIMINAL PROSECUTION FOR PERJURY.
  Özgür Usta, or Özgür Usta’s designated agent to receive notification of claimed infringement is:
  DMCA_EMAIL_ADDRESS DMCA_ADDRESS DMCA_FAX
  Attn: Legal Department

 3. Counter Notification
  If you are a customer or Özgür Usta website user who has received notice from us that your material has been removed following our receipt of a notice of claimed copyright infringement, and you are the owner of the allegedly infringing material or are otherwise authorized to use such material (including ‘fair use’), you may provide written counter notification to our designated agent listed above. Your counter notification must include substantially the following information:

  1. Your physical or electronic signature;
  2. Identification of the allegedly infringing material including the location at which the material appeared before it was removed or access to it was disabled;
  3. A statement, under penalty of perjury, that you have a good faith belief that the material was removed or disabled as a result of mistake or mis-identification;
  4. Your name
  5. Your address
  6. Your telephone number
  7. Your e-mail address;
  8. A statement that you consent to the jurisdiction of the judicial district in which you are located, or of any judicial district in which Özgür Usta does business, and that you will accept service of process from the complaining party or its agent.

  Upon receipt of written counter notification provided in the manner above, Özgür Usta will:

  1. Promptly provide the person who provided the notification with a copy of the counter notification, and inform that person that the Özgür Usta will replace the removed material or cease disabling access to it in 10 business days; and
  2. Replace the removed material and cease disabling access to it not less than 10, nor more than 14, business days following receipt of the counter notification, unless the Özgür Usta designated agent first receives notice from the person who submitted the notification that such person has filed an action seeking a court order to restrain the Customer from engaging in infringing activity relating to the material on Özgür Usta’s system or network.

  Please note: Özgür Usta cannot and do not judge the merits of your claim (or counterclaim).
  Accordingly, Özgür Usta will not remove, or disable access to, any allegedly infringing material, nor restore any material that has been so removed, except according to the procedure set forth herein.
  Özgür Usta, or Özgür Usta’s designated agent to receive notification of Counter claim Notification is:
  DMCA_EMAIL_ADDRESS DMCA_ADDRESS DMCA_FAX
  Attn: Legal Department

The statement last updated 03/15/2019


This statement of copyright infringing takedown process also known as DMCA Takedown has been provided to Özgür Usta by Digital Millennium Copyright Services ltd (DMCA.com) as a convenience service.

It has been edited for brevity and ease of finding specific action instructions related to processing Copyright Infringement (DMCA) Takedown Notices specifically for this website.

This policy statement does not constitute law or legal practice nor does it replace Özgür Usta Terms of Use, Terms of Service, Terms and Conditions, Acceptable Use Agreement or any other terms referenced or published on this website or others owned by site owner. Nor does this policy act as a replacement of the stipulations, condition and the site owner’s obligations under the copyright laws of the country in which the Özgür Usta is registered.

DMCA.com has provided this statement purely for the convenience of the website owner and the site users.
DMCA.com makes no statement of claim regarding the content contained and published the website on which this statement has been placed.
DMCA.com makes no statement of claim regarding the content contained on the website on which this statement has been placed.
DMCA.com makes no statement of claim the site owner will follow the above detailed copyright infringement removal process as detailed.

If you find this statement has being abused and used in violation with DMCA.com Terms of Service or Terms of Use, please contact compliance_abuse@dmca.com

Copyright infringement claims completed as prescribed above will be processed through: info@azbuz.org

 

Telif / Abuse 2

Başa dön tuşu