Tarım

Traktör Bakımı Nasıl Yapılır ?

Traktör Bakımı Nasıl Yapılır ?

Traktör üzerinde bir inceleme, temizlik ya bakım işlemine başlamadan önce motorun durdurulduğundan, viteslerin boşta, frenlerin devrede, kuyruk mili ve diğer hareketli parçaların hareketsiz olduğundan emin olunuz.

Sıcaklığın aşırı yüksek olduğu hava koşullarında yakıtın genleşerek kaçak yapabilme olasılığına karşı depoyu tamameın doldurmayınız. Sızıntı yapan bölgeler varsa kurulayınız.

Basınçlu yağ kaçakları, ciddi yaralanmalara neden olabilir. Kaçak kontrolü yaparken gözlük, eldiven ve maske uygun güvenlik giysileri kullanınız.

Radyatör kapağı, yalnızca motor soğuduktan sonra açılmalıdır. Motorun durdurulması sonrasında radyatör kapağını bir bezle tutarak ilk konumuna gevşetiniz ve kapağı tümüyle açmadan kızgın buharı serbest bırakarak basıncı düşürünüz.

Traktöre yakıt ikmali yapılırken sigara içmeyiniz.
Ateşle yaklaşmayınız.

Elektrikli herhangi bir elemana dokunmadan önce akünün negatif kutupbaşı bağlantısını çıkarınız.

Herhangi bir hidrolik boruyu sökmeden önce sistemde basınç olmadığını kontrol ediniz.

Daha önce denenmemiş ve uygun olmayan alet ve makinalarla ya da Kullanım kitabınızda önerilmeyen tekerleklerle çalışmayınız.

Traktörünüzde yangın söndürücü bulundurunuz.

Değiştirilecek ya da depolanacak lastiklerin üstüste istiflenmesini sağlayınız. Aksi takdirde tekerlekler yuvarlanıp yaralanmlara yol açabilir.

Zamanında değiştirilmemiş filtrelerin ve bakımı geciktirilmiş aksamların; traktörünüzün hızla yıpranmasına zemin hazırlayacağını aklınızdan çıkarmayınız.

 

37 Yorum

 1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 2. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 3. Traktör Bakımı Nasıl Yapılır ? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 4. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Traktör Bakımı Nasıl Yapılır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 5. Van şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. Traktör Bakımı Nasıl Yapılır ? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Traktör Bakımı Nasıl Yapılır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 12. Bitlis şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 13. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu