Haber

Travel Blog Türkiye Düşmanlığı !

 

Travel Blog Türkiye Düşmanlığı

Paravan bloglar araştırırken bir  siteye rastladım. Adı Travel Blog . Dünya çapında blog yazarlarının bir araya  toplandığı  gezi ve görülmesi  yerler konularında blog paylaşımları yaptıkları bir site. Siteye üye olmadan  önce bir araştırmak istedim.

İlk önce  kıta kategorilerinde Türkiye’den Türkçe  sayfalar  var mı diye göz atmak istedim.  Avrupa  kategorisine  girdiğimde  canım ülkem karşımda görünüyordu. Tıkladığımda Türkiye Haritasında sanki sınırların  doğru olmadığını gördüm. Aniden diğer sayfaya attığı için ilk anda  dikkatimi çekmemişti. Sonra geri dönüp baktığımda  manzara aşağıdaki gibi ….

 

Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! 2

Yukarıdaki görselde  göreceğiniz üzere  Türkiye sınırları  bu şekilde çizilmiş. Sinop’ tan aşağısı Van hizasına doğru sanki  Ermenistan toprakları gibi  gösterilmiş. O arada mini  minnacık bir çizgi gibi  bir  şey var ama o durumu kurtarmaya  yeterli değil ! Ermenistan  haritasını da  aşağıda paylaşıyorum, durumun  yanlışlıkla yapılmadığı  kanattine siz de varacaksınız.

Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! 3

Her ne hikmetse  Ermenisatan’ da Türkiye toprakları  içerisinde  gösterilmiş.  Bu manidar paylaşım  sitenin Türkiye düşmanlığını  göstermesinin kanıtı ama bu kadarla  bitmiyor tabiki. haritada  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  topraklarını  göremiyorsunuz. Hadi diyelim ki bunlar  programsal hatalar, Kıbrıs ‘ı tanımıyorlar ama  aşağıdaki görsellerde göreceğiniz üzere site Türkiye Cumhuriyetini ne  Asya Kıtası’ nda gösteriyor ne de Avrupa Kıtasında. Türiye Dünya Haritasında yok saylıyor.

Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! 4 Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! 5

Hem harita kısmında hem de  bayraklar  kısmında  Asya Kıtasında ve Avrupa Kıtasında  Türkiye ‘ ye sitede  yer  verilmiyor. Bu haritaları defalarca inceledim  ve  bütün  ülkelere yer verilip Türkiye’nin göz ardı edilmesi  sadece bir düşmanlık ve  geçmişe  dönük bir kuyruk acısı olduğunun kanaatine  vardım.

Travel Blog  sitesinin  yaptığı ayıplar  bu kadarla’ da bitmiyor. Türkiye’ yi özetleyen bir yazısı var. Yazıyı google translate ile  çevirdiğimde  aşağıda  bazı bölümler dikaktimi çekti. Sizin de yazıyı okuyup o bölümleri dikkatlice incelemenizi  rica ederim.

Modern Türkiye, 1923 yılında bozguna uğramış Osmanlı İmparatorluğu’nun Anadolu kalıntılarından, daha sonra Atatürk veya “Türklerin Babası” ünvanı ile onurlandırılan milli kahraman Mustafa KEMAL tarafından kuruldu. Otoriter liderliği altında, ülke geniş kapsamlı sosyal, yasal ve politik reformları benimsedi. Tek partili bir iktidar döneminden sonra, çok partili siyasetle ilgili bir deney, muhalefetteki Demokrat Parti’nin 1950 seçim zaferine ve barışçıl iktidarın devrine açtı. O zamandan beri Türk siyasi partileri çoğaldı, ancak demokrasi istikrarsızlık dönemleri ve aralıklı askeri darbeler (1960, 1971, 1980) tarafından parçalandı ve her durumda nihayetinde siyasi gücün sivillere geri dönmesiyle sonuçlandı. 1997’de ordu, halk arasında “post-modern darbe” olarak adlandırılan, devrilmeye yeniden yardımcı oldu. – o zamanki İslami yönelimli hükümetin. Türkiye, adayı bir Rum’un ele geçirmesini önlemek için 1974’te Kıbrıs’a askeri müdahalede bulundu ve o zamandan beri sadece Türkiye’nin tanıdığı “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” nin koruyucu devleti olarak hareket etti. 1984’te Kürdistan İşçi Partisi (PKK) tarafından başlatılan ayrılıkçı bir isyan – şimdi Kürdistan Halk Kongresi veya Kongra-Gel (KGK) olarak biliniyor – Türk ordusunun dikkatini çekti ve 30.000’den fazla can aldı, ancak 1999’da grubun lideri olan isyancılar, Türkiye’den, özellikle de Kuzey Irak’a çekildiler. 2004 yılında KGK, ateşkesin sona erdiğini duyurdu ve KGK’ya atfedilen saldırılar arttı. Türkiye 1945’te BM’ye katıldı ve 1952’de NATO üyesi oldu. 1964’te Türkiye, Avrupa Topluluğu’nun ortak üyesi oldu;

Yukarıda  kırmızı ile çizdiğim yerleri okuduğunuzda ne demek istediğimi anlamış olacaksınız.  İlk başlarda  küçük hatalar gibi  görülen bazı ayrıntılar sitenin derinliklerine indikçe köklü bir Türk ve Türkiye düşmanlığı olarak görünüyor.

Travel Blog  dünya üzerinde  binlerce insanın gezi planları için incelediği, gezi anılarını ve  yol maceralarını  paylaştığı bir site. Bu denli büyük çapta bir sitede  bu kadar Türk düşmanlığı  olması sitenin  hangi ülke kaynaklı olduğunu da  gösteriyor gibi.

Sizden ricam bu  yazıyı mümkün olduğu kadar yayalım farkındalık yaratalım.

Siteye göz atmak isterseniz tıklayın 

 

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. Haber kategorisinde yazmış olduğunuz Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  4. Osmaniye şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  6. Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! konusunda çok yazı okudum ama Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  7. Travel Blog Türkiye Düşmanlığı ! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  8. Çorum merkezden ben Demet. Selamın aleyküm paylaşım valla iyi, face de paylaştım 05-10-2020 02:55:18

  9. Osmaniye şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu