Kapat

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 1
Abone Ol

Bazen  film  izlerken ağlamak gerekir. En iyi yazımızda size  hem duygulandıracak, ağlatırken güldürecek türden dram  film önerileri sunuyoruz. Bazılarını zaten  izledik. İzlemediklerimiz ise henüz daha cesaret edip  izleyemediğimiz filmler sanırım.

Dram filmleri duygularımızı açığa çıkarmak için  çok yerinde  film türleri. Eğer  ağlamaktan utanıyor iseniz bu filmleri  yalnız izlemenizi  öneriyorum. İşte size  mutlaka izlemeniz gereken en  iyi  dram filmleri listesi.

1. Parasite – 2019

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 2

Oscar ödüllü kore filmi Parasite , aralarında  uçurumlar olan  iki ailenin  yaşamını konu almaktadır. KIM ailesinin fertleri  çok  fakirdir. Gerçek kimliklerini saklayarak PARK ailesinin yanında işe  başlayacaklardır. Çok  içten ve acıklı  bir hikayesi olan filmi  izlediğinizde  duygu seline  boğulabilirsiniz. Duygusal film önerileri kategorimizde ilk filmimiz Parasite 2019

 

2. PS: I Love You – 2007

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 3

Çok mutlu bir çiftin  ölümcül bir hastalık yüzünden mutluluklarının kaybolmasını anlatan  bir film  I Love You. Tüm zamanların  en iyi dram filmleri  arasında  gösterilen  film  mutlaka izlemeniz gereken dram filmleri listesinde  en başlarda olma adayıdır. Gerry’ nin  ölmeden önce  eşine yazdıkları  mektuplar  onları  tekrar hayata bağlıyor. Dram film önerileri kategorisindeki  bu  film mutlaka  izlemeniz gereken filmler  listesinde en başları alacak  cinsten…

 

3. Yedinci Koğuştaki Mucize – 2019

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 4

Bir baba.. Çocuğu ile aynı yaşta. Baş rollerini Aras Bulut İğnemli ‘nin üstlendiği  mükemmel bir performans. Darbe zamanlarında işlemediği bir suçtan  dolayı hüküm giyen  zihinsel engelli  bir baba ve  onun  çok seven  öksüz bir kız çocuğunun duygu dolu hikayesi. Mutlaka izlemeniz gereken dram filmleri ve ya  duygusal filmler  adını her ne  söylüyorsanız bu filmi  mutlaka izlemeniz gerekir.

 

4. Titanic – 1997

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 5

Tüm zamanların en  çok izlenen  filmi, oscar ödüllerine doymayan film, tüm zamanların en büyük gişe performansı…. Dram , macera, aşk  ne isterseniz bu filme mevcut. Başrollerini Leonardo DiCaprio, ve Kate Winslet in paylaştığı  bu başyapıtı izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. En iyi dram film önerileri konusunda  izlemeniz gereken ilk filmlerdendir.

 

5. Ayla – 2017

 

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 6

Son zamanlara Türk  Tv kanallarında sıkça gösterilen Ayla Filmi, duyguların sel  olup aktığı göz yaşlarınızı tutamayacağınız türden En iyi Türk   arasında yer alacak bir filmdir. Türk askeri Güney Kore’de  destek verdiği zamanlarda  savaşta yalnız kala Koreli  küçük bir kız ile   bir komutanın arasında  geçen  duygu dolu bir  hikaye. Gerçek  hayattan  uyarlanmış olan Ayla filmi gerek oyunculuk  performansı gerekse sahneleri ile sizi  mest edecek  ve  en iyi dram  film önerileri  listemize en  tepeden girmiş  bir  filmdir.

6. 12 Yıllık Esaret – 2013

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 7

 

Oscar ödülü almış bu film New York eyaletinde özgür bir siyahi olarak doğan daha sonra kaçırılıp köle olan bir adamın 12 yıl boyunca çektiği acıları anlatmaktadır.

 

7. Can Dostum – 1997

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 8

 

Can Dostum , bu film yakın arkadaşının yeniden hayata tutunmasını sağlayan bir genç ve dostunun hikayesini anlatmaktadır. En iyi özgün senaryo dalında ödül kazanmış bu film öyküsü ile büyük bir seyirci kitlesi yakalamıştır. Dram film önerileri konusunda listeye alınacak türden bir film. Senaryo harika kurgu  mükemmel…

 

8. Piyanist – 2002

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 9

2002 yapımı olan  Piyanist Filmi Roman Polanski  imzalıdır. Gerçek hayattan  uyarlanan filmde  Piyanist karakterini Adrien Brody   canlandırıyor. Son derece duygu dolu anlar  yaşatan film  bir çok dalda oscar ödülü almış bir başyapıt niteliğindedir. En  iyi dram film tavsiyeleri listemizin  başlarında  yer almaktadır.

 

9. Mendilim Kekik Kokuyor – 2020

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 10

Çanakkale Savaşı’ nın 100 yılı  senaryo yarışmasında birincilik  ödülü kazanan bu senaryoda  Çanakkale  Cephesine gönüllü  giden  iki arkadaşın  hikayesini konu almaktadır. Savaştan sonra esir  düşen ve  orada çektikleri  acıları ve yaşadıkları durumu ele  alan  film mutlaka izlemeniz gereken dram filmleri arasında yer alıyor. Dram film  önerileri listemize  eklemek istedik.

 

10. Yeşil Yol – 1999

Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri 11

Stephen King’in  aynı isimli romanından  uyarlanan Yeşil Yol filmi  Siyahi iri  yapılı  bir adamın  işlemediği bir suçtan dolayı hüküm giyip  idam edilmesini anlatan duygu dolu bir hikaye. Ekrandan gözlerinizi alamayacaksınız. En iyi dram  filmleri listesinin en tepesinde  yer alacak  olan yeşil yol filmi mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında  yer alıyor.

Duygusal  filmler genellikle yanlız kaldığınız zamanlarda  ya da  ağlamaya ihtiyaç duyduğumuz anlarda izlememiz gereken filmlerdir. Yukarıda size en  çok beğendiğimiz en iyi 10 duygusal  filmi listelemeye çalıştık. Bunlardan bir çoğu zaten izlediğimiz başyapıt filmler. Eğer izlemedikleriniz var ise   yazımızı dikkate alın ve en kısa zamanda  izleyin derim

İyi seyirler dileriz…

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Tüm Zamanların En İyi Dram Filmleri” üzerine 1 yorum

 1. Haşim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

  DAHA FAZLA GÖSTER
  Reklam & Sponsorluk