Haber

Erdoğan, Türkiye’deki ilk Ortodoks Kilise’nin Temelini Attı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süryani ortodoks Kilisesi’nin taşının atıldığı Yeşilköy’deki törene katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, “Kilise, İstanbul’un zenginliğine yeni ve zengin bir katkıdır.” Diyen Erdoğan, kilisenin inşaatının en geç bir buçuk ya da iki yıl içinde biteceğini de sözlerine ekledi.

Erdoğan, Türk devletinin tüm vatandaşlarının birinci derece vatandaş olarak gördüğünü ve bin yıl boyunca dini, etnik ve kültürel çeşitliliğin ve insanlığın vicdanın merkezi olduğunu vurguladı.

Erdoğan, “Bölgemizdeki en yaşlı insanlar arasında yer alan Suriyelilerin bu hizmetlere erişim hakkına sahip olduğuna dair şüphe yok.” Dedi. Ve yaklaşık bir yüzyıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana sıfırdan inşa edilen ilk kilise olan Ephrem’in eski kilisesi, özellikle de kullanılmayan bölümünde, Yashil Kui’deki eski Katolik mezarlığının yanında inşa edilmiştir.

 

 

İlgili Makaleler

19 Yorum

  1. Erdoğan, Türkiye’deki ilk Ortodoks Kilise’nin Temelini Attı konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

  2. Erdoğan, Türkiye’deki ilk Ortodoks Kilise’nin Temelini Attı konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

  3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  6. Bolu şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu