Kapat

Ücretsiz Domain Alma – Bedava Domain

Ücretsiz Domain Alma - Bedava Domain 1
Abone Ol

Kim ister ? Eminim buna hayır diyecek olan yoktur. Webmasterler in çoğu zaten  ücretsiz  domain alma konusunda  tecrübe sahibidir. Ama bilmeyenler için  bedava domain  veren siteler ve  konulu bu yazımızı paylaşıyorum.

Ücretsiz  Domain Nasıl Alınır ? 

yöntemini size resimlerle adım adım anlatmaya çalışacağım. Bu konuda takıldığınız  bir nokta olursa lütfen sorun.

Ücretsiz Domain Alma - Bedava Domain 2

İlk  önce  buradaki siteye girerek  almak istediğimiz domainin boşta olup olmadığını sorguluyoruz.  Eğer kullanılabilir durumda ise  sizi bir sonraki sayfaya atıyor. Ama  unutmayınız ki  çok genel keimeler  ücrete tabi oluyor. Mesela blog, website, vs vs  .  Örn: blog.cf almaya kalksanız  1200 ₺ ödemeniz gerekiyor.

 

Ücretsiz Domain Alma - Bedava Domain 3

Sizi  yönlendirdiği sayfada bu şekilde bir görüntü aldıysanız bedavaya domaini kaptınız demektir.  Bu sayfada  checkout  yazan kısma tıklayınız.  Daha sonra sizi  bir sonraki  bölüme yönlendirecektir.

Ücretsiz Domain Alma - Bedava Domain 4

Geldik can alıcı kısıma . Bu kısımda  domaini ne kadar süre tescil ettiğimizi  soruyor. Burada 1 aydan 12 aya kadar  ücretsiz seçeneği var. Ama dikkat edin  12 ay direk seçili değil. Onu sizin kendinz seçmeniz gerekiyor. Sonra Continue ile devam ediyoruz.

Ücretsiz Domain Alma - Bedava Domain 5

Bu kısım giriş işlemini yapacağımız kısım. Bu kısımdan sonra ekran görüntüsü  almadım. Yazarak devam edeceğim. Buradan sonra zaten sadece  1 adım kalıyor geriye.

  1. Kısımda  E- mail adresinizi  girip Verify My Email Adress  tuşuna  bastığınızda e- mail adresiniz ile giriş yapıp domain adresinizi  adresinize  tescil edebilirsiniz. Ve ya 2 ve 3 kısımda  işaretlediğim gibi google hesabınız yada facebook hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra sizden adres bilgilerinizi isteyecektir. Türkiye sitelerinde  domain kaydı yapmanın aynısı. Burada doğru bilgileri girip girmemek size  kalmış. Geçici  bir site ve ya  paravan bir durum istiyorsanız girmeyin. Ama  proje ileride tutacak bir  proje ise bilgileri doğru girmenizi tavsiye ederim.

  • Yukarıda  belirttiğim adımları harfiyen yaparsanız yaklaşık 5 dk  içerisinde  bedava  1 yıllık  domain adresinize kavuşabilirsiniz.

Domain adresini DNS ayarlarını değiştirerek herhangi bir siteye yönlendirebilir, ya da  yine ücretsiz bir hosting alarak bir site kurabilirsiniz.

ÜCRETSİZ DOMAİN ALMAK İÇİN TIKLAYIN  / CLİCK FREE DOMAİN 

 

Reklamsız Ücretsiz Sınırsız  Hosting Nasıl Alınır ?  konusu sanki tam size  göre …

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Ücretsiz Domain Alma – Bedava Domain” üzerine 4 yorum

  1. Nurgül says:
  2. leman says:
  3. Melissa says:
  4. Atakan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader