Webmaster

Ücretsiz Scriptler İle Sitenizi Kolayca Hazırlayın

Ücretsiz Scriptler İle Sitenizi Kolayca Hazırlayın 2

Ücretsiz Scriptler İle Sitenizi Kolayca Hazırlayın

Merhaba arkadaşlar yeni bir yazıyla karşınızdayız. Biliyorsunuz ki dijital çağa artık geçmiş bulunmaktayız. Bu yüzden tüm bilgiler artık internette ve herkes bu bilgileri paylaşmak veya ticarete dökmek için web sitesi açmakta. Şimdi sizde web sitesi açmak istiyorsunuz fakat herhangi bir kodlama bilginiz yok o yüzden hazır web site scriptlerini kullanarak sitenizi anında hızlıca açabilirsiniz . İlk önce script nedir onlarla başlayalım .

– Script – 

Herhangi bir programlama dilinde yazılmış, uygulama bölümlerinin tüm kodlarını içinde bulunduran hazır kod bloglarına script adı verilir. Farklı program dillerinde hazırlanan scriptler bu dil ile bağlantılı olarak farklı özellikler taşırlar ve bu dilin özellikliklerine göre kullanılırlar. Bu nedenle scriptler isimlendirilirken, kullanılan programlama dili de belirtilir.

Scriptler genellikle web tabanlı kullanılsalar yer yer çevrimdışı çözümler için de kullanılabilmektedir. Pek çok kullanım alanı olmasına karşın, harici kullanım avantajı sayesinde yoğun olarak bilgisayarlarda çeşitli nesnelerin oluşturması amacıyla kullanılır. HTML kodların arasına yerleştirilen scriptler günümüz trendleri doğrultusunda, web sitelerinde etkileşimli ortamların oluşturulmasında etkin şekilde kullanılırlar. Daha açıklayıcı olmak gerekirse, harici scriptler kullanılarak web sitelerine çeşitli fonksiyonlar kazandırmak mümkündür.

Ücretsiz scriptleri webde bulmak biraz zor olabilir çalışıyor yada çalışmıyor olabilir. Sizde scriptleri biraz editleyip kullanıma sokabilirsiniz bunun için ücretsiz scriptler bulup web sitenizi açmanız gerekmekte.

Ücretsiz script indirme siteleri arasında en iyisini bugün size tavsiye olarak bırakıyorum. Ücretsiz Scriptler sitesinden binlerce arkadaşlık , , alışveriş ve çeşitli scriptlere ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  3. Ücretsiz Scriptler İle Sitenizi Kolayca Hazırlayın konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Ücretsiz Scriptler İle Sitenizi Kolayca Hazırlayın konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu