Webmasterİş Fikirleri

Upload Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

2020 yılıyla birlikte 4,4 milyar insanın erişiminin olduğu internet ortamında bir günde milyonlarca belki de milyarlarca upload ve download söz konusu. Peki, siz bunu kullanarak internetten para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

İnternetten para kazanmak için birçok yöntem bulunmakta beraber, bunlardan birisi de upload yaparak para kazanmak.

 

Upload Nedir?

Günümüzde her evde bilgisayarın bulunması ve internet kullanımının yaygınlaşması, beraberinde sosyalleşme isteğini getirdi. Artık başkalarıyla video, PDF, fotoğraf ve daha birçok belge/dosya paylaşmak çok kolay. Upload(yükleme) kendi cihazımızdan dosya veya belgeleri internet ortamındaki web sunucularına aktarma sonucu gerçekleşir. Bu doğrultuda istediğiniz gibi dosya/belge paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Aslında her gün upload yapıyoruz fakat bunun için bize para ödeyen yok. Arkadaşınıza attığınız ses kaydı, sosyal medyaya yüklediğiniz fotoğraf veya videolar hepsi bir upload sonucu gerçekleşiyor. Gördüğünüz her yazı, video ve fotoğraf sunuculara upload edilir ve siz de yaptığınız download sayesinde görüntüleyebilirsiniz.

 

Upload Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

İnternette upload yaparak para kazanmak istiyorsanız, bilmeniz gereken bir şeyler var. Birazdan vereceğim sitelere upload yaptıktan sonra download(indirme) başı ücret alacaksınız. Bu yüzden oluşturacağınız indirme linklerinin paylaşılabileceği, iyi kalitede trafiğe sahip forum, blog veya ilgili siteye sahip olmanız size büyük avantaj sağlayacaktır.

Her upload sitesinin indirme başına ücret vermediğini hatırlatmakta fayda var. Sizler için toplamış olduğum, en güvenilir bazı siteler aşağıda yer alıyor.

 

En İyi Upload Yaparak Para Kazanma Siteleri

– Turbobit / Costaction

Turbobit 2009 yılından beri hizmet veren köklü ve bol kazanç sağlayabileceğiniz bir upload sitesidir. Bu sitede aynı zamanda sizin linkinizi kullanarak Premium alan kullanıcılardan komisyon alarak kazancınızı katlamanız mümkün.

– Depositfiles/ Halileo

– Rapidgator

– Up-load

Bu siteleri çoğaltmak mümkün ancak en güvenilir siteler listesinde başı çeken siteler bunlar.

 

Upload Yöntemi için Tavsiyeler

Her işin olduğu gibi bu işinde bazı püf noktaları var elbette.

Bu yöntemi ülkemizde kullanacağımızı düşünürsek.

Yurtdışındaki içerik üreticileri ve forumlarının takibinin yapılması, Türkiye’de henüz yeni yeni ortaya çıkan yazılım, oyun, video, fotoğraf ve çeşitli belgeleri bulmanıza imkân sunar. Bu sayede daha çok ilgi çeken bir içerik sahibi olursunuz.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Şanlıurfa şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu