istanbul masöz
Sağlık

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek


Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek

kadınlar için vajinal sağlık çok önemlidir. Vajina sağlığı meselesinde bazı yiyecekler özellikle tüketilmeli. Araştırmalar, 7 basit besinin kadınlara daha sağlıklı vajina sunacağını belirtiyor.

İşte burada vajinal sağlığınıza pozitif etki yapacak temel besinler yer alıyor:

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 2

1. Kızılcık suyu

Kızılcık suyu kötü bakterileri defetmek için asidik bileşiklerin doludur. Doğal, organik ve içine şeker eklenmemiş halini tüketin.

 

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 3

2. Yoğurt

Yoğurtta sağlıklı bir vajina için gerekli iyi bakterilerin kültürleri vardır. Yoğurt ayrıca vajinanın PH’ını dengelenmesine yardımcı olur.

 

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 4

3. Sarımsak

Sarımsak antimikrobiyal ve antifungal özelliklere sahiptir. Pişmiş ve çiğ yenebilir ya da hap şeklinde alınabilir. Mantar enfeksiyonlarını kurtulmak için birebirdir.

 

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 5

4. Bitter çikolata

Koyu çikolatada antioksidan olan flavonoidler yüksektir. Çalışmalar göstermiştir ki, daha koyu çikolata, genel cinsel sağlığı da olumlu etkiler.

 

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 6

5. Su

Doğru miktarda sıvı alımı olmak için tüm vücut için iyidir, vajina dahil.

 

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 7

 

6. Taze meyve ve sebzeler

Bitkisel besinler, adet kramplarını azaltır, cildinizi iyileştirir ve size daha kolay bir orgazm verir. Vitamin ve minerallerden yüksek bir diyet içine girin. Yeşil yapraklı sebzelerde de önemlidir. B6 vitamini ve potasyum bol olmalı.

 

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek 8

7. Kuruyemiş ve tohumlar

Tohumlar ve fındık vitamini vajina kuruluğu önler. Badem ve kabak çekirdeği kaşıntıya karşı mücadele eder ve adet döngüsünü düzenler. Çinko vitamini yüksektir.

İlgili Makaleler

22 Yorum

 1. Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 2. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 3. Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 4. Samsun şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 5. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 6. Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 7. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 9. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 10. Kırklareli merkezden ben Nurgül. Selam web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 17-04-2021 20:23:24

 11. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 12. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 13. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu