Kapat

WordPress Otomatik Yorum Gönderme Botu WP Yorumcu

Wordpress Otomatik Yorum Gönderme Botu WP Yorumcu 1
Abone Ol

Merhaba değerli azbuz okurları. Bu konumuzda size çalışan  botu hakkında bilgi vereceğiz. Adından da anlaşıldığı gibi  rastgele yorum atan bir eklentidir. Eklenti ücretsiz olarak dağıtılmaktadır ve  herhangi  bir desteği bulunmamaktadır. Üreticisine de  ulaşamadığım için eklenti ile alakalı desteği de ben sizlere  sunacağım.

Wp Yorumcu botu  son derece stabil çalışan ve  küçük boyutu ile en son wordpress sürümü ile test ettiğim başarılı bir bot. Yorum botu cronjob ve  benzeri  işlemler  gerektirmekle  beraber sizin yapacağınız birkaç ayarlama ile süresiz çalışabilmektedir.

Özellikleri

İsim: Wp Yorumcu

Sürüm: 0.0.3

Yapımcı: Cesar

Açıklama: POST türü mesajlara belirtilen yüzde şans ile yorum ekleme robotudur.

Destek: Yok  ( Tarafımca destek verilecektir. )

Yorum Botu Yükleme 

Yorum botunu  wordpress panelinizden  Eklentiler > Yeni Ekle > Eklenti Yükle  yolunu  kullanabileceğiniz gibi  eğer bir ftp programı  kullanıyorsanız  /wp-content/plugins  klasörüne atarak  eklentiler kısmına gelip aktifleştirebilirsiniz. WordPress  kullananların  %90 ‘ı  bu kısmı  gözü kapalı yapabiliyordur.

Eklenti Ayarlarının Yapılması 

Wordpress Otomatik Yorum

WordPress Ayarları

Wp Yorumcu eklentisinde  kullanmamız gereken bölüm sadece  genel ayarlar bölümüdür. Eklentiyi kurup aktif ettikten sonra sol tarafta kısmına  tıklayıp genel ayarlar bölümünü açıyoruz. Burada yapmamız gerekenleri üstteki görselde  görüyorsunuz. Ben yine de sizin için adım adım anlatacağım.

Durum : Yorum botunu aktif duruma  getirmek  için bu kısmı aktif yapıyoruz.

Kategori Denetimi: Bu kısmı açarsak  yan tarafta sizin wordpress sitenizin içindeki kategorilerden seçim yapıp sadece  seçtiğiniz kategorilerde yorum atmasını sağlayabiliyorsunuz. Ctrl tuşuna  basılı  olarak birden fazla  kategori seçebilirsiniz. Eğer  tüm kategorilerde yorum atmasını istiyorsanız bu  kısmı  seçmenize gerek yok.

Yüzde: Bu kısımda sitenize giren ziyaretçi oranına göre  yorum atma sayısını  bellirler. Bindelik dilim olarak ayarlama  yapıyorsunuz. Benim ayarımda  Binde 30 seçili. Yani 1000 kişi girdiğinde  otmatik olarak rastgele 30 adet yorum atacaktır. Bu yorumlar rastgele isimler ve İP adresinden rastgele kategori ve rastgele içeriğe ait yorumlar olacaktır.  ( Bu kısmı abartmamanızı öneririm) 500 hitli bir sitede Binde 40 veya 50 yeterli olacaktır.

Yazar İsimleri: Bu kısma rastgele isim soyisim girebilirsiniz. Arada virgül koymanız yeterli. Ahmet,Ali Alkan, Azbuz.Org, Melisa Sezen vb hangi isimlerden yorum almak istiyorsanız.

Yorumlar: Bu kısım  atılacak yorumların yazıldığı kısımdır. Her satıra bir yorum gelecek şekilde  konuların altına  gelmesi  gereken anlamlı yorumlar  yazabilirsiniz. Bu yorumlarda bazı regex kodları da kullanmanıza izin veriyor. Bu da bazı  otomatik bilgilerin sizin adınıza yapay zekada  doldurulması anlamına gelir .Bu kodları da açıklayacak olursak.

%%yazar%% – Post’un yazarı  (  %%yazar%% yorum içinde  kullanırsanız yazar ismini koyar
%%baslik%% – Post başlığı ( %%baslik%%   kod makale başlığını ekler)
%%kategori%% – Post kategorisi
%%rastgele%% – (1 ile 500 arasında rastgele sayı)
%%kim%% – (yorumu yazan kişi), %%gun%% (bugünün adı örn: pazartesi)
%%sehir%% – rastgele Türkiye şehirleri ekler
&&tarih%% – anlık tarih bilgisi girer (d-m-Y H:i:s)
%%saat%% – anlık saat bilgisi (H:i:s)
%%rastgele_mesaj%% – rastgele anlamlı bir mesaj oluşturur. (248.832 adet birbirinden farklı mesaj oluşturabilir /Matematik yalan söylemez). ( Kısa mesajlar atar : Süper yazı, tebrikler , güzel içerik vs )
%%rastgele_genis_mesaj%% – daha uzun rastgele anlamlı mesaj oluşturur. (Sonsuz adet)  ( Kullanım  örneği yukarıdaki  görselde mevcut.)

Wp- Yorumcu Botu Artıları Nedir ? 

 • Hitinizi Arttırabilir

  Google çoğu güncellemede aktif yorum alan sitelere daha çok önem vermektedir. Bot ile farklı ip adresinden yorumlar yazılacağından hit arttırmanıza yardımcı olabilir.

 • Alexa' da Yükselin

  Sürekli yorum alan bir sitenin Alexa değeri de hızla düşecektir.

 • Hızlı İndex

  Yorumlar rastgele konulara ekleneceğinden eski postlarınız da canlanacak ve pinglenerek arama motorlarında daha hızlı index almanıza ve daha güncel olmanıza yardımcı olacaktır.

 • Yeni Yorumlara Teşfik

  Yorumların fazlalığını gören ziyaretçileriniz de organik yorumlar yapmaya daha hevesli olacaktır. İstatistiklere göre hiç yorum yapılmamış bir yazıya göre 50 yorum yapılmış bir yazının yorum alma oranı %70 daha fazladır.

Wp-Yorumcu Botunun Eksileri Nelerdir ? 

 • Spama Düşebilirsiniz

  Yorum sayılarını ve içeriğini abartırsanız spam olarak algılanma şansınız olabilir. Sorgu sayısını arttıracağınız için sitenin yavaşlamasına neden olabilirsiniz.

 • Alakasız Yorumlar

  Yorum ayarlarını çok iyi yapmanız gerekir. Yorumları hazırlarken sadece tek bir yazıyı değil tüm site genelini düşünerek yorum hazırlamanız gerekir. Örn: Bir vefat haberinin altına ( Süper haber teşekkürler ) gibi bir yorum denk gelmesi ziyaretçilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

Yorum botunu elimden  geldiğince size anlatmaya çalıştım. Aşağıdaki butona  tıklayarak yorum botu  dosyalarını indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımın başında da belirttiğim  gibi  bot ile alakalı kullanım desteği verebilirim.

Bazı Notlar: 

 • Bot içerisindeki bazı hatalar giderildi.
 • En son sürüm wordpress ile denendi stabil çalışıyor.
 • Herhangi  bir hata gözlemlenmedi.
 • Bot ücretsizdir. Bot ile alakalı tüm sorumluluk yükleyene aittir. Yazılımla alakalı herhangi bir ilgimiz yoktur.

İndirebilmek için  butona tıklayın gelen pencerede  10 saniye sonra link aktif olacaktır. İyi günlerde kullanın bol yorumlar dilerim.

Yorum Botu İndir

 

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“WordPress Otomatik Yorum Gönderme Botu WP Yorumcu” üzerine 11 yorum

 1. azbuz.org says:
 2. Kamil Sönmez says:
 3. Melissa says:
 4. okan says:
 5. Gold says:
 6. Hasan says:
 7. Pınar Gürbüz says:
 8. Muhsin says:
 9. Mustafa says:
 10. Dila says:
 11. Atakan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

  DAHA FAZLA GÖSTER
  Reklam & Sponsorluk