Kapat

Yağ Bezesi Nasıl Geçer Tedavisi ve Ameliyatı

Yağ Bezesi Nasıl Geçer Tedavisi ve Ameliyatı 1
Abone Ol

deri ile kas arasında bulunan bir kitledir. Yavaş yavaş büyür ve yağ hücrelerinden oluşur. Genellikle boyun, yüz, baş gibi bölgelerde bulunur. , , yağ bezesi sebepleri ve bezeleri aldırma konusu hakkında sizler için araştırma yaptık. Ayrıca yağ bezesi ameliyatı hakkında da bir uzman görüşünü video olarak paylaştık. Sorununuz hakkında yardımcı olmasını dileriz. Konu hakkında daha geniş bilgi için yorum yazarak soru sorabilir ve fikir belirtebilirsiniz.

 

Yağ Bezesi Nasıl Geçer Tedavisi ve Ameliyatı 2

 

Yağ bezeleri çoğunlukla 20 ile 40 yaşları arasında olur. Bilinenin aksine erkeklerde kadınlara oranla daha sık rastlanır.

 

Tamamen yağdan oluşan bezeler yumuşak bir haldedir. Beslenme, stres, vücut hızı gibi sebeplerden ötürü oluşur. Fakat sebepler herkese göre farklılık gösterebilir. Bazen bir sebebi olmaksızın yağ bezesi olabilir. Ayrıca genetik olduğu da söylenir.

 

Yağ bezesi tedavisi hakkında bilgi vermek için çeşitlerinden bahsedeceğiz. Zira yağ bezesinin çeşidi tedaviyi de farklılaştırabilir.

 

Yağ Bezesi Çeşitleri

Yağ bezelerinin 3 ana çeşidi vardır. İlki Lipomdur. Derinin hemen altında bulunur ve yağ tabakasında olur. Fibrom ise bağ dokusunda olur. Diğer bir yağ bezesi ise Ateromdur. Yağ kistlerinin, yağ bezi kanalını tıkanması sonucu ortaya çıkar.

 

Aslında yağ bezesi kötü huylu bir parça değildir. İnsan sağlığına zarar vermez. Ancak kötü görüntü ve psikolojik bir olumsuzluk yaratır.  Kollarda, gövdede, sırtta, bacakta, boyunda ve kalçada ortaya çıkarlar.

 

Yağ Bezesi Ameliyatı İzle

 

Yağ bezeleri lokal anestezi yardımıyla 1-2 santimetrelik bir kesi ile kısa sürede çıkarılır. Operasyonu risksiz ve basittir. Dikiş yerlerinde ince izler kalır.

 

YAĞ BEZESİ TEDAVİSİ VE AMELİYATI UZMAN GÖRÜŞÜ

 

Bu yazı azbuz.org tarafından yağ bezesi nedir nasıl geçer ameliyatı izle neden olur yüzde yağ bezeleri yağ beze tedavisi boyunda kafada yağ bezesi sıkma aldırma nasıl çıkar neden oluşur beze tedavisi deri altı yağ bezeleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Yağ Bezesi Nasıl Geçer Tedavisi ve Ameliyatı” üzerine 5 yorum

  1. Kağan says:
  2. Nesrin says:
  3. Melisa says:
  4. Ertuğrul says:
  5. Feyzullah says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader