Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler 

Evlilik

Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler 

Evliliği erken yaşlarda yapmayı tercih etmeyen binlerce erkek tipi vardır demek oldukça mümkün. Bu tip erkeklerin evliliği düşünmemesi ya da geç yapmasının altında yatan sebepler vardır. Bu sebepler de şu şekilde sıralanabilir:

Sorumluluk Almaktan Kaçınmaları 
Evliliğin büyük bir sorumluluk olduğunu düşünen erkekler, bu sorumluluğu almaktan kaçınırlar. Bu nedenle de bu tip erkekler hayatları boyunca evliliği düşünmez ve bekar olarak yaşamayı tercih ederler.

Maddi Açıdan Kendilerini Yetersiz Görmeleri 
Bilindiği üzere maddiyat erkekler için oldukça önemli bir detaydır. Bu yüzden de kendilerini maddi konusun da yeterli hissetmemeleri durumun da evliliği hep geciktirirler ve bazen de bu geciktirme sebebi ile hayatları boyunca hiç evlenmezler.

Toplumsal Nedenler 
Çevresinde ki evlilikleri huzursuz ve mutsuz gören bu tip erkekler, evliliğin kötü ve mutsuzluk getirdiğine kendini inandırarak evlenmekten daima kaçarlar.

Ailesi Tarafından Kurulan Evlilik Baskısı 
Maddi açıdan işini kurmuş iyi bir yere gelmiş ve askerliğini yapmış her erkeğe malesef ki ailesi evlilik konusunda baskı yapar. Bu nedenle de erkekler evlilikten soğurlar. Ayrıca baskılarla evlenen erkekler kısa süre de boşanmışlardır bile.

Ailesinden Şiddet Ve Sevgisizlik Görmesi 
Eğer çocukluk dönemin de aile içerisinde şiddet ve kavgalara maruz kalan ve böyle bir aile ortamın da büyüyen erkek büyüdüğün de evliliğin de bu şekilde kavgalı ve huzursuz olacağına inanır. Bu sebeple de evliliğin kötü bir ortam olacağını düşündüğü için hayatı boyunca evlilikten kaçınırlar.

Evlilikten Korkması 
Evliliğe karşı korkusu olan erkek tipi, hayatı boyunca evlilikten korktuğu için evlenmez demek oldukça mümkündür.

Sevdiği Kadının Başkası İle Evlenmesi Veya Sevdiği Kadını Kaybetmesi 
Kimi erkekler bazen öyle severler ki, hayatın ve evliliğin sadece o kadınla alacağına inanırlar. Bu sebeple de sevdiği kadını kaybetmişse ya da sevdiği kadın başkası ile evlenmişse hayatı boyunca evliliği düşünmez ve  evlenmezler.

Doğru İnsanı Beklerler 
Hayatları boyunca karşılarına çıkan hiç bir kadını beğenmez ve kendilerine layık görmezler. Bu yüzden de kendilerini doğru insanı bulmaya adarlar ve bu nedenle bir türlü evlenemezler.

1 comment on “Erkeklerdeki Evlilik Korkusunun Altında Yatan Sebepler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir