Sosyal Medya

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

 

Günümüz dünyasının en çok kullanılan video izleme uygulamalarından Youtube’da açılan videoyu arka planda oynatmak birçok kullanıcı için can sıkıcı bir durum.

 

İOS Cihazlarda Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

 

Eğer iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız (iPhone, iPad..) videoyu arka planda oynatabilmek için bir uygulama indirmeniz gerekmekte. Ne yazık ki YouTube’un Android cihazlara sağladığı kolaylıklar iOS cihazlarda geçerli değil. Yüklemeniz gereken uygulamanın adı Dolphin Browser. Adından da anlayacağınız üzere Dolphin Browser bir çeşit tarayıcı. Uygulamayı indirip kullanıma hazır hale getirdikten sonra, uygulama içinden YouTube internet sitesine girin. İstediğiniz bir şarkıyı veya videoyu sonra uygulamadan çıkabilirsiniz. Uygulamadan çıktığınızda açtığınız video duracaktır. Bu yüzden ekranı yukarı kaydırarak denetim merkezini açmalı ve burada bulunan “oynat” tuşuna dokunmalısınız. Böylece YouTube’da açtığınız video arka planda oynamaya başlayacak.

 

Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? 2

Android Cihazlarda Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

 

Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, YouTube videosunu arka planda oynatmak için iOS cihazlarda olduğu 3. Parti uygulamalar indirmeye gerek yok. Android cihazınızda bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle Google Chrome mobil internet tarayıcısını açmalısınız. Daha sonra YouTube’un internet sitesine girerek ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya dokunun. Karşınıza çıkan imleçte “Masaüstü site iste” yazısının yanındaki kutucuğu doldurun. Şimdi istediğiniz videoyu açabilirsiniz. Ancak aynı iOS cihazlarda olduğu gibi androidlerde de ana ekrana döndüğünüz anda video duraklatılacak. Ekranı en üstten aşağı kaydırmalı ve kontrol panelini açmalısınız. Burada bulunan “oynat” tuşuna basarak istediğiniz videonun arka planda devam etmesini sağlayabilirsiniz. Başlarda şarkı/video geçişlerini kontrol etmekte bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca farklı bir video açmanız halinde arka plandaki oynatma durabilir ve hatta kaybolabilir. Bu durumda yukarıdaki işlemleri tekrar uygulayarak istediğiniz videoyu oynatmaya devam edebilirsiniz.

 

Youtube Premium (Ücretli)

 

YouTube yakın geçmişte “YouTube Premium” adlı yeni bir sistem çıkardı. Bu sistem yanında YouTube Play adlı bir uygulamayla geliyor. Bu uygulama tıpkı diğer müzik dinleme uygulamaları gibi arka planda istediğiniz müzikleri çalmanın yanında istediğiniz videoları arka planda oynatma olanağı da sunuyor. İlk ay ücretsiz olan bu uygulamaya, ilk ayın ardından aylık 16.90 TL karşılığında erişebiliyorsunuz.

 

İlgili Makaleler

26 Yorum

  1. Sosyal Medya kategorisinde yazmış olduğunuz Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  4. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  5. Sosyal Medya kategorisinde yazmış olduğunuz Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  6. Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? konusunda çok yazı okudum ama Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  7. Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  8. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  9. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu