Kapat

Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ?

Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? 1
Abone Ol

Kadınlarda yumurtaların verimli olduğu dönemler, hangi aylarda daha çok olur, erkek ve kadının doğru  ilişki zamanları gibi  kısa bilgiler içerir.

Birçok kadının hayallerinden biri çocuk sahibi olmaktır. Bazı kadınlar bu hayalini gerçekleştirmek için zorlansa da bazıları için oldukça kolaydır. Çünkü her kadının yumurtalıkları dolayısıyla doğurganlıkları da farklıdır. Peki yumurtalığı verimli kılan özellikler nelerdir? İşte yumurtalığınızı sağlıklı kılan 5 özellik:

Adet Kanamalarınız Düzenliyse

Eğer düzenli bir şekilde 25-35 günde bir adet oluyorsanız yumurtalığınızın verimli olduğunu gösterir. Her döngüde gecikme veya erken adet görme olmuyorsa, doğum kontrol haplarıyla değil doğal bir şekilde düzenli adet oluyorsanız doğurgansınızdır.

Tüm PMS Belirtilerini Yaşıyorsanız

PMS adet öncesinde yaşanan duygusal ve fiziksel değişikliklerdir. Her ay regl olmadan önce baş ağrısı, göğüste hassasiyet ve inişli çıkışlı duygu değişiklikleri yaşıyorsanız bunlar doğurganlığınız için iyi bir habercidir.

Diğer Kadınların Adet Dönemlerini Etkilemek Gibi Sihirli Bir Yeteneğe Sahipseniz

Sürekli zaman geçirdiğiniz yakın arkadaşlarınızın, kız kardeşinizin veya annenizin regl dönemi sizinkiyle aynı güne denk geldiği oldu mu? Evet mi? Öyleyse verimli yumurtalıklara sahipsiniz.

Çok Fazla Şeffaf Akıntınız Oluyorsa

Adet döneminizin 11-14. günleri doğurganlığın en fazla olduğu zamanlarıdır. Bu süre boyunca oldukça fazla açık renkli ve kokusuz akıntınız oluyorsa dünyaya bebek getirmek için gerekli olan her şeye sahipsiniz demektir.

Kanamalarınız Ortalama Yoğunlukta Geçiyorsa

Bazı kadınlarda çok yoğun bazılarında ise oldukça hafif kan akışı olur. Kolay hamile kalanlarda ise ne az ne çok  bu ikisinin ortasında kan akışı görülmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ?” üzerine 10 yorum

  1. leman says:
  2. Mustafa says:
  3. Haşim says:
  4. Ertuğrul says:
  5. Beren says:
  6. Pakize Su says:
  7. Saim says:
  8. Kaan says:
  9. Sevtap says:
  10. Hasan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader