istanbul masöz
Sağlık

Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ?

Kadınlarda yumurtaların verimli olduğu dönemler, hangi aylarda yumurtlama daha çok olur, erkek ve kadının doğru  ilişki zamanları gibi  kısa içerir.

Birçok kadının hayallerinden biri çocuk sahibi olmaktır. Bazı kadınlar bu hayalini gerçekleştirmek için zorlansa da bazıları için oldukça kolaydır. Çünkü her kadının yumurtalıkları dolayısıyla doğurganlıkları da farklıdır. Peki yumurtalığı verimli özellikler nelerdir? İşte yumurtalığınızı sağlıklı kılan özellik:

Adet Kanamalarınız Düzenliyse

Eğer düzenli bir şekilde 25-35 günde bir adet oluyorsanız yumurtalığınızın verimli olduğunu gösterir. Her döngüde gecikme veya erken adet görme olmuyorsa, doğum kontrol haplarıyla değil doğal bir şekilde düzenli adet oluyorsanız doğurgansınızdır.

Tüm PMS Belirtilerini Yaşıyorsanız

PMS adet öncesinde yaşanan duygusal ve fiziksel değişikliklerdir. Her ay regl olmadan önce baş ağrısı, göğüste hassasiyet ve inişli çıkışlı duygu değişiklikleri yaşıyorsanız bunlar doğurganlığınız için iyi bir habercidir.

Diğer Kadınların Adet Dönemlerini Etkilemek Gibi Sihirli Bir Yeteneğe Sahipseniz

Sürekli zaman geçirdiğiniz yakın arkadaşlarınızın, kız kardeşinizin veya annenizin regl dönemi sizinkiyle aynı güne denk geldiği oldu mu? Evet mi? Öyleyse verimli yumurtalıklara sahipsiniz.

Çok Fazla Şeffaf Akıntınız Oluyorsa

Adet döneminizin 11-14. günleri doğurganlığın en fazla olduğu zamanlarıdır. Bu süre boyunca oldukça fazla açık renkli ve kokusuz akıntınız oluyorsa dünyaya bebek getirmek için gerekli olan her şeye sahipsiniz demektir.

Kanamalarınız Ortalama Yoğunlukta Geçiyorsa

Bazı kadınlarda çok yoğun bazılarında ise oldukça hafif kan akışı olur. Kolay hamile kalanlarda ise ne az ne çok  bu ikisinin ortasında kan akışı görülmektedir.

İlgili Makaleler

34 Yorum

 1. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 2. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 3. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 4. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 5. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 7. Sağlık kategorisinde yazmış olduğunuz Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 9. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 12. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 13. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 14. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 15. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 16. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 17. İstanbul şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 18. Yumurta Verimliliği Nasıl Anlaşılır ? Hangi Dönemde Yumurtalar Verimlidir ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu