Finans

Zengin Olmaya Hazır Olduğunuz 7 İşareti

Sadece Google, “zengin ol” terimini kullanır ve mümkün olduğunca kolay ilerlemenin bir ton sonucunu görürsünüz. Üstelik sadece hızlıca zenginleştirilen programlar değil. Şu anda giderek daha fazla sayıda meşru fırsatı ve çevrimdışı.

Yine de, zengin olmaya saplantılı insanların sayısı ile bu zorlu ölçütü elde edenler arasında bir boşluk var. Ne de olsa, servete giden yol engellerle doludur – ister durumsal, zihinsel isterse duygusal.

Koşulların üstesinden gelmek zor olabilir ama bence en büyük sorun kulaklarımız arasında duruyor.Doğru zamanda doğru yerde olabilirsiniz, her şey sizin için gidiyor ve hala ilerlemiyorsunuz . Arzu ve hatta koşullar yeterli olmazsa, zengin olmaya hazır olduğunuzu nereden biliyorsunuz?Bence bu yedi işaret iyi göstergeler olabilir:

1. “Zengin” in Sizin İçin Neye benzeyeceğini açıkça belirleyebilirsiniz.

Sık karşılaşılan bir bağlantı, sizin için ne kadar zengin olduğunu kişisel olarak tanımlayamamanızdır. Çoğumuz Bill Gates düzey refah için çekmiyoruz, henüz biz neyi tanımlamadıysanız edilir hedefliyor. Belirsiz zenginlik fikrine ne kadar açıklık verirseniz, o kadar somutlaşır ve oraya gitmeniz için gereken işleri yapmaya o kadar zorlar. Bunu ne zaman başardığınızı söylemek de çok daha kolay olacaktır.

2. Konfor Bölgenizden Çıkmaya Hazırsınız.

Zengin olma süreci nadiren rahattır. Sevdiğiniz bir şeyi yapmakla zenginleşmeyi başarsanız bile, biraz rahatsızlık duymanız gerekebilir. Bu, kendinizi yeni beceriler öğrenmeye zorlamak, sanatınızı mükemmelleştirmek için pratik yapmak, sinir bozucu insanlarla uğraşmak veya alışılmadık sosyal çevrelere ve ortamlara adım atmak anlamına gelebilir. Rahatsızlık için hazırsanız, zengin olmaya hazır değilsiniz.

3. Risk ve Zarar için Hazırsınız.

En büyük başarılar genellikle en büyük riskler, en büyük başarısızlıklar ve en büyük kayıplardan önce gelir. Sadece gezegendeki en başarılı insanların hikayelerini okuyun; bunun için çok fazla kanıt göreceksiniz. Finansal özgürlüğü kazanmak, hesaplanan riskleri almak ve zorluklara ve ilk başarısızlığa rağmen kararlı kalmak anlamına gelir. Biz çoğu zaman bilinmeyenden ve kontrol edemediklerimizden çok korkarız – kontrol altına alın. Risk için hazır olmak, neyin yanlış gidebileceğini tam olarak hecelemeyi ve yapılması durumunda bir oyun planının yapılmasını gerektirir.

4. Başka kimse gibi yaşamaya istekli olursunuz.

Zengin olmak istiyorsan, sanki yokmuş gibi yaşamak zorunda kalacaksın. Zenginlikleri cömertçe yaşama özgürlüğü olarak görüyoruz, ama en zengin insanlar genellikle harcamalarında en tutumlu kişiler . Harcamak yerine paradan tasarruf etmek ve akıllıca yatırım yapmak, insanları gerçekten zengin kılan ve tutan şeydir.

Ve harcama alışkanlıklarının ötesine geçer. En zengin insanlar , her gün bir saatten az televizyon izleyerek daha fazla okur (yalnızca romanlar değil) ve İnternet zamanlarının çoğunu işle ilgili görevler için kullanırlar. Bu, varlıklı insanların kendilerinden hoşlanmadıklarını söylemek değildir. Zamanlarının çoğunu, çoğumuzdan daha az harcıyorlar.

5. İnsanların Düşüneceklerinden korkmuyorsunuz.

Sosyal olarak, gelir seviyeniz değiştiğinde garip şeyler olabilir. İnsanlar kıskanç davranmaya başlayabilir, değiştiğini farz edebilir, kalıplaştırabilir veya sizinle ilişki kurmanın garip bulabilir. Zenginlik, gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu ve hatta gerçek ilişkilere zarar verebileceğini ortaya çıkarır.

Servetin sosyal konumunuzu nasıl değiştireceğine dair korkusu veya başkalarının sizi algılaması bilinçsizce sizi daha iyi bir finansal pozisyon izlemekten alıkoyabilir. Bunu geçinceye kadar, gönülsüzce finansal özgürlüğü sürdürmek zor olacak.

6. Statükodan Bıktınız.

Bazen, zengin olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır değiliz, çünkü henüz yeterince kötüye gitmedik. Sorunlarına rağmen, statükon, bildiğiniz kadarıyla kendini güvende hissedebilir ve hatta rahatlatabilir. Vasat finanslardan bıktığınızda, servet inşa etmek için ne gerekiyorsa yapmak için güçlü bir motivasyon kaynağıdır.

7. Olumlu Düşünmeyi Emmek için Zaman Harcıyorsunuz.

Olumsuzluk ve karamsarlık, zengin olmak için her türlü motivasyon kıvılcımına su atar. Para problemlerinden şikayet eden ancak onlarla ilgili hiçbir şey yapmayan veya daima fikirlerinizi düşüren arkadaşlarınız var mı? Zengin olmak, onlarla biraz daha az zaman geçirmenizi ve hedeflerinize ulaşmanızı teşvik edecek insanlarla daha fazla zaman geçirmenizi gerektirir.

Zenginlik inşa eden insanlar, kendilerine inanır, maddi olarak nerede bulunabileceklerinin gerçek olasılıklarına inanır ve kendilerini yapabilecekleri bir tutum sergileyen insanlarla ve etkilerle (rol modelleri, bloglar, kitaplar, podcastler) çevreler.

Peki nasıl ölçülür? Zengin olmaya hazır mısın, yoksa önce bu bölgelerden biri üzerinde çalışmaya mı ihtiyacınız var?

İlgili Makaleler

60 Yorum

 1. Zengin Olmaya Hazır Olduğunuz 7 İşareti konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Zengin Olmaya Hazır Olduğunuz 7 İşareti konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 3. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Zengin Olmaya Hazır Olduğunuz 7 İşareti konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Zengin Olmaya Hazır Olduğunuz 7 İşareti konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Zengin Olmaya Hazır Olduğunuz 7 İşareti konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 12. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum