Haber

ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi !

ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi !

ABD, Çin’li Yetkililerin Vizelerine Kısıtlamalar Getirdi

Washington. ABD, 28 Çin kurumunu yasakladıktan sonra yetkililerin vizesini de yasakladı. Amerika Birleşik Devletleri bu kararı Salı günü Çin’in Sincan eyaletinde bulunan Uygar Müslümanlarına yapılan zulümden dolayı aldı. ABD Dış işleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı açıklamada, ABD Çin’e Sincan’daki zulmü derhal durdurulma çağrısı yapıldığını söyledi. Amerika Birleşik Devletleri Çin’i Müslümanları sıkı bir şekilde denetlemek ve sıkı kontrol altına almakla suçladı.

ABD Dış işleri Bakanı Pompeo, “Çin hükümeti, Sincan eyaletinde Uygar, Kazak ve Kırgız azınlık Müslümanlarını kontrol altına için çok uğraştı” dedi.

Bu vize kısıtlamlarının, Uygar, Kazak ve Kırgız da dahil olmak üzere Çin’de yaşayan tüm Müslümanlar üzerindeki daha sıkı ( kontrollerden) sorumlu olan Çin Hükümetinin ve Komünist Partinin Yetkililerine yönelik olduğunu söyledi. Yalnızca ABD değil, Bu memurlar ve aileleri içinde vizelere kısıtlama getirildi.

İlgili Makaleler

36 Yorum

 1. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 3. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 4. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda çok yazı okudum ama ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 5. Kocaeli şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 7. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 8. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 9. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 12. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 13. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

 14. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 15. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 16. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 17. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 18. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda çok yazı okudum ama ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 19. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 20. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 21. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda çok yazı okudum ama ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 22. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu