Haber

ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi !

ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama !

ABD, Çin’li Yetkililerin Vizelerine Kısıtlamalar Getirdi

Washington. ABD, 28 Çin kurumunu yasakladıktan sonra yetkililerin vizesini de yasakladı. Amerika Birleşik Devletleri bu kararı Salı günü Çin’in Sincan eyaletinde bulunan Uygar Müslümanlarına yapılan zulümden dolayı aldı. ABD Dış işleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı açıklamada, ABD Çin’e Sincan’daki zulmü derhal durdurulma çağrısı yapıldığını söyledi. Amerika Birleşik Devletleri Çin’i Müslümanları sıkı bir şekilde denetlemek ve sıkı kontrol altına almakla suçladı.

ABD Dış işleri Bakanı Pompeo, “Çin hükümeti, Sincan eyaletinde Uygar, Kazak ve Kırgız azınlık Müslümanlarını kontrol altına almak için çok uğraştı” dedi.

Bu vize kısıtlamlarının, Uygar, Kazak ve Kırgız da dahil olmak üzere Çin’de yaşayan tüm Müslümanlar üzerindeki daha sıkı ( kontrollerden) sorumlu olan Çin Hükümetinin ve Komünist Partinin Yetkililerine yönelik olduğunu söyledi. Yalnızca ABD değil, Bu memurlar ve aileleri içinde vizelere kısıtlama getirildi.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  2. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  3. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda çok yazı okudum ama ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  5. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  6. ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunda çok yazı okudum ama ABD, Müslümanlara Yapılan Zulüm’den Dolayı Çinli Yetkililerin Vizelerine Kısıtlama Getirdi ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu