YaşamSağlık

Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri

Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

İsmini yeni duyduğum bir yağa rastlamıştım. Adı Frenk Üzümü yağı.  Onlarca yağ çeşidinin arasından özellikle frenk üzümü ilgimi çekti. Kırmızı ve mor meyvelerin antioksidan ve anti aging özelliklerinin kuvvetli olduğunu bilmem belki de beni frenk üzümüne daha çok yaklaştırdı.

Kış aylarında cildi soğuktan koruyarak kılcal damar çatlamalarına engel olmak için derinlemesine nemlendirmek çok çok önemli. Ben nemlendirme rutinim de genellikle bitkisel yağlardan yardım alıyorum. Ancak tabi bu noktada yağın niteliği ve nasıl üretildiği çok önemli. Öncelikle organik ve doğal, katkısız markaları tercih etmeli ve soğuk sıkım ile üretilmiş olduğunu iyi bilmelisiniz. Sıcak uygulanarak üretilen yağların çoğu yararlı özelliklerini kaybediyor, hatta zararlı hale bile dönüşebiliyor.

Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri 2

Diğer dikkat edilecek husus da yağların ince moleküllü olarak üretilmesi. Bu kısım çok önemli. Çünkü molekülü kalın yağlar, cilt gözeneklerini tıkayarak yağ bezeleri, sivilce gibi sorunlara yol açıyor. Daha da ötesi cilt kalın yağı ememediği için hem cilt yoruluyor hem de fazla yağ cilt sarkmalarına sebep olabiliyor. Bu nedenle yağların iyi bir teknoloji ile ince moleküllü olarak üretilmesi önemli.

Ben, Başak Organik markasının Frenk Üzümü yağını kullanıyorum ve çok memnunum. Cilt yapım karma olduğu için yanak taraflarım soğukta çok çabuk kuruyor ve cildim gerilebiliyor. Sabahları evden çıkmadan sürdüğüm frenk üzümü yağından birkaç damla, gün boyu cildimi dış etkenlere karşı koruyor. Evvela cildimin yağı çok iyi emdiğini gözlemleyebiliyorum. Kesinlikle cildim bu yağı çok iyi tolere ediyor. Kuvvetli bir nemlendirici. İnce çizgilerin bakımını da üstleniyor.

Ayrıca frenk üzümü yağı cildime hoş bir renk, pembelik de veriyor. Çoğu zaman allığa bile ihtiyaç duymadan evden çıkabiliyorum. Cildim böylece nefes de almış oluyor. İçime çok sinen ve etkilerine inandığım bu yağı sizlerle paylaşmak istedim. Yağları seçerken hem iyi araştırmak hem size olan uygunluğunu analiz etmeniz gerekiyor. Ayrıca hislerinize de önem verin. Bazı yağlar size daha çekici gelecektir, onlara yönelin, sonuç inanarak uyguladığınızda daha güzel oluyor icon wink Cildimin Kış Bakımı: Frenk Üzümü Yağı

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 6. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 12. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 13. Bingöl şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 14. Frenk Üzümünün Cilt Bakımındaki Yeri konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 15. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu