Sağlık

Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu

Sivilce

Sivilce en yaygın cilt problemleri arasında yer almaktadır. Kişi kendini çok fazla strese soktuğu zaman bile yüzünde veya vücudunun herhangi bir yerlerinde sivilceler ortaya çıkabiliyor. Ortada hiçbir sebep olmasa bile vücudunuzda birdenbire sivilce çıkabiliyor. Sivilceden kurtulmak için doktora başvurabilir, doktorun tavsiye ettiği ilaçları kullanarak sivilcelerinizden kurtulmanız mümkündür. Ancak; ben doktora gitmek istemiyorum. Kimyasal ilaçlar kullanmak istemiyorum doğal yollar ile sivilcelerimden kurtulmak istiyorum diyorsanız. Evde kendiniz yapabileceğiniz Sivilceden kurtulmanın yollarının en etkili beş yolunu bir araya getirdik.

Salatalık İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Bildiğiniz gibi salatalık cilt maskelerinin, ilk sırada gelen malzemesidir. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde, vücudunuzda bulunan sivilcelerden kurtulabiliryorsunuz. Salatalığı dilimleyin, dilimlediğiniz salatalığın yüzeyine bol bol limon sıkın ve sivilcenin üzerine koyup on beş dakika bekleyin. On beş dakika geçtikten sonra bol su ile yıkayıp temizleyin.

Deniz Suyunun Sivilceye İyi Geldiğini Biliyormuydunuz?

Sivilcelerin bir numaralı düşmanı tabiki deniz suyudur. Deniz suyu sivilceleri kurutarak dökülmelerini sağlar. Sivilcelerden kurtulmanın en etkili yolu olarakda bilinir. Yazın plajlarda bol bol yüzerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Denizden çıktığınız zaman, deniz suyunun üzerinizde kurumasına izin verin, daha sonra ise; bir nemlendirici krem ile sivilcelerinizin bulunduğu anlanları nemlendirin.

Sarımsak Yardımı İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Yüzünüzde olan bir sivilceyi, sarımsak ile geçirmek pek seveceğiniz bir yöntem olmayabilir. Ancak; sarımsak içerisinde bulundurduğu antioksidan sayesinde mantarlar, lekeler, sivilceler gibi olumsuz görüntüyü ortadan kaldırabiliyor. Kokusu biraz ağır olabilir ancak etkili bir yöntemdir. Kesinlikle tavsiye edilir. Sarımsağı ezdikten sonra sivilceleriniz bulunduğu alanlara sürün. Ayrıca sarımsak yemeninde sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Sarımsak mideyide temizlediği için, sivilcenin çıkmasını engeller.

Diş Macunu Sayesinde Hızlı Bir şekilde Sivilcelerinizden Kurtulun

Sivilcelerinizden kurtulmanın hızlı bir yolunu arıyorsanız. Kesinlikle diş macunu tekniğini kullanmalısınız. Evden çıkmadan önce diş macununu sivilcelerinize sürün ve yıkamadan günlük hayatınıza devam edin. Sivilcenin hemen küçüldüğünü fark edeceksiniz. Geceleri uyumadan önce sivilceli yerlere diş macunu sürüp uyumanız, uyandıktan sonra iyice yıkayarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. İki yöntem ilede hızlıca sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Diş macunu sivilcelerinizin üstüne sürdükten sonra üç satten önce yıkamamanız şiddetle tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

33 Yorum

 1. Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 5. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 6. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 7. Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunda çok yazı okudum ama Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunda çok yazı okudum ama Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 11. Isparta şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu