Kapat

Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu

Sivilcesi Olan Bir Kız Çocuğu
Abone Ol

Sivilce

Sivilce en yaygın cilt problemleri arasında yer almaktadır. Kişi kendini çok fazla strese soktuğu zaman bile yüzünde veya vücudunun herhangi bir yerlerinde sivilceler ortaya çıkabiliyor. Ortada hiçbir sebep olmasa bile vücudunuzda birdenbire sivilce çıkabiliyor. Sivilceden kurtulmak için doktora başvurabilir, doktorun tavsiye ettiği ilaçları kullanarak sivilcelerinizden kurtulmanız mümkündür. Ancak; ben doktora gitmek istemiyorum. Kimyasal ilaçlar kullanmak istemiyorum doğal yollar ile kurtulmak istiyorum diyorsanız. Evde kendiniz yapabileceğiniz Sivilceden yollarının en beş yolunu bir araya getirdik.

Salatalık İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Bildiğiniz gibi salatalık cilt maskelerinin, ilk sırada gelen malzemesidir. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde, vücudunuzda bulunan sivilcelerden kurtulabiliryorsunuz. Salatalığı dilimleyin, dilimlediğiniz salatalığın yüzeyine bol bol limon sıkın ve sivilcenin üzerine koyup on beş dakika bekleyin. On beş dakika geçtikten sonra bol su ile yıkayıp temizleyin.

Deniz Suyunun Sivilceye İyi Geldiğini Biliyormuydunuz?

Sivilcelerin bir numaralı düşmanı tabiki deniz suyudur. Deniz suyu sivilceleri kurutarak dökülmelerini sağlar. Sivilcelerden kurtulmanın en etkili olarakda bilinir. Yazın plajlarda bol bol yüzerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Denizden çıktığınız zaman, deniz suyunun üzerinizde kurumasına izin verin, daha sonra ise; bir nemlendirici krem ile sivilcelerinizin bulunduğu anlanları nemlendirin.

Sarımsak Yardımı İle Sivilcelerinizden Kurtulun

Yüzünüzde olan bir sivilceyi, sarımsak ile geçirmek pek seveceğiniz bir yöntem olmayabilir. Ancak; sarımsak içerisinde bulundurduğu antioksidan sayesinde mantarlar, lekeler, sivilceler gibi olumsuz görüntüyü ortadan kaldırabiliyor. Kokusu biraz ağır olabilir ancak etkili bir yöntemdir. Kesinlikle tavsiye edilir. Sarımsağı ezdikten sonra sivilceleriniz bulunduğu alanlara sürün. Ayrıca sarımsak yemeninde sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Sarımsak mideyide temizlediği için, sivilcenin çıkmasını engeller.

Diş Macunu Sayesinde Hızlı Bir şekilde Sivilcelerinizden Kurtulun

Sivilcelerinizden kurtulmanın hızlı bir yolunu arıyorsanız. Kesinlikle diş macunu tekniğini kullanmalısınız. Evden çıkmadan önce diş macununu sivilcelerinize sürün ve yıkamadan günlük hayatınıza devam edin. Sivilcenin hemen küçüldüğünü fark edeceksiniz. Geceleri uyumadan önce sivilceli yerlere diş macunu sürüp uyumanız, uyandıktan sonra iyice yıkayarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. İki yöntem ilede hızlıca sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Diş macunu sivilcelerinizin üstüne sürdükten sonra üç satten önce yıkamamanız şiddetle tavsiye edilir.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Sivilcelerden Kurtulmanın 5 Etkili Yolu” üzerine 5 yorum

  1. mirza says:
  2. Özlem says:
  3. Katibe says:
  4. Duygu says:
  5. Ayşen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader