Kapat

Yeni bir web sitesi açtıktan sonra ne yapılmalı ?

Yeni Bir Web Sitesi
Abone Ol

Merhabalar herkes bir siteye ve istediği hedefe ulaşmak ister ama kimisi yolun yarısında kimiside başında bırakır , bir site sonra istediğiniz seviyeye gelip gelişmek için aşağıdaki adımları uygulamanızda fayda var.

1-Kendinize has tasarımları tercih edin

Eğer tasarımlama ve kodlamada pek bir bilginiz yoksa , bu konuda profesyonellerden ücretli bir şekilde yardım alabilirsiniz.Çünkü bazı insanlar tasarıma , görselliğe aşırı derecede önem veriyor.
Ve buda o insanların sitenizde kalma süresini dahada uzatır.

2-Siteniz için sağlam bir site haritası ve robots.txt dosyası hazırlayın

Siteniz için en uygun site haritası ve robots.txt dosyasını oluşturmaya özen gösterin , çünkü görsellik insanlara hitap ederken site haritası ve robots.txt dosyalarıda arama motorlarına hitap ediyor.

3-Güncel ve özgün içerikler

İnsanlar bir arama yaptığında çoğunlukla genellikle hep aynı içeriğe bakmaktadır . Çünkü günümüzde alıntı yapan web sitelerinin sayısı gittikçe artmaktadır , insanların sizi özel olarak görmesi için güncel ve özgün içeriklerden yana olmalısınız.

4-Sosyal medya ve imleme

Webmasterler için vazgeçilmez olan imleme siteleri , daha fazla kitleye hitap etmek için daha önceden oluşturmuş olduğunuz facebook , intagram , tumblr ve pinterest gibi sosyal medya sitelerini tercih edebilirsiniz.

5-Dışarıdan link alıp , siteyi tanıtmak

Aldığınız hit az geliyor , ve kazanç yapamıyorsanız bunu denemenizde fayda var . Daha fazla kitleye hitap eden web sitelerinden link alıp , makale alıp sitenizi tanıtabilirsiniz. Ama şunu unutmayın bu adımı uygulamadan önce aşağıdaki ‘İÇ SEO’ adımını uygulayın.

6-İÇ SEO uygulaması

Sitenizde herşeyi halledip , yayınladınız ve bittiğini düşündünüz , ama sadece bir web siteyi ayakta tutmak sadece bunlarla yeterli değildir.Bu konuda başka bir makale hazırlıyacam onada göz atabilirsniz.

7-Güvenilir hosting , özgün doiman

Tüm adımların öncesinde geliyor , arka sıraya almamın sebebi sonradan aklıma gelmesidir. Web siteniz için aklınızdan bir proje geçiyor , ve bunu insanlara gösterip , yayınlayabilmek için bir hosting ve bir de doiman lazım.Tabiki bunların ücretlisi de var ücretsizi de biz ücretliden yanayız , çünkü verdiğiniz emeğin harap olmasını istemeyiz.

Aşağıdaki  Web Nasıl Yapılır? | Ücretsiz, Bedava Site Nasıl Kurulur, Sıfırdan ve Kod Kullanmadan Adlı videoya göz atabilirsiniz.

 

Web Sitesi Nasıl Yapılır ?

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Yeni bir web sitesi açtıktan sonra ne yapılmalı ?” üzerine 3 yorum

  1. hazır kurumsal site says:
  2. Firma Rehberi says:
  3. veysel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

    DAHA FAZLA GÖSTER
    Reklam & Sponsorluk
    ajax-loader